• Ogłoszenia bieżące
  • ZARZĄDZENIE w sprawie działalności duszpasterskiej w związku ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

    ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

    Częstochowa, 14 marca 2020 r. L. dz. 378/5.1.1/2020

    W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. 2020 r., poz. 433), jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko bezpieczeństwo naszych wiernych i duchownych. Podtrzymuje się wszystkie szczegółowe polecenia zawarte w zarządzeniach przekazanych księżom w dniu 12 marca 2020 r., rozszerzając je o następujące zarządzenia:

    1. Od dziś zawiesza się wszystkie nabożeństwa celebrowane publicznie (Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Godzinki, nabożeństwa nowennowe, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec itd.), zachęcając wiernych, by odprawiali je indywidualnie, w rodzinach lub uczestniczyli w transmisjach drogą telewizyjną, radiową czy internetową;

    2. Do dnia 29 marca br. włącznie odwołuje się zaplanowane wizytacje kanoniczne w parafiach, bierzmowania i uroczystości z udziałem księży biskupów;

    3. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, w Mszach Świętych lub liturgii Sakramentów świętych albo liturgii pogrzebowej uczestniczyć może maksymalnie 50 osób (wliczając w to celebransa, koncelebransów, posługujących). Na proboszczach, administratorach parafii i rektorach kościołów ciąży obowiązek czuwania nad tym, by ograniczenie to zostało zachowane. Należy się kierować zasadą kolejności przybywania uczestników, zachowując pierwszeństwo dla zamawiających intencję mszalną, rodziny zmarłego czy osoby, za którą jest odprawiana Msza Święta. Uczestnicy liturgii winni zachować pomiędzy sobą stosowny i bezpieczny dystans;

    4. Zasada ograniczenia liczby uczestników odnosi się także do pogrzebów, w których powinna uczestniczyć wyłącznie najbliższa rodzina (należy w tym przypadku skorzystać z możliwości modyfikacji liturgii poprzez redukcję stacji, albo sprawowanie wyłącznie obrzędu pogrzebu poza Mszą Świętą), a także do Sakramentu Chrztu Świętego;

    5. Wiernych należy zachęcić do skorzystania z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej, szczególnie w kontekście wymienionej w niej kategorii osób, które obawiają się zarażenia;

    6. W kościołach, gdzie prowadzi się całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, trzeba także zachować zasadę ograniczenia jednorazowego zgromadzenia do liczby 50 osób;

    7. Udział wiernych w Mszach Świętych w kaplicach w domach zakonnych, wspólnot kościelnych oraz w zakładach opieki, opiekuńczo-leczniczych, szpitalach itd. zostaje ograniczony wyłącznie do mieszkańców lub pracowników. Nie mogą w nich uczestniczyć członkowie służby liturgicznej oraz jakiekolwiek inne osoby nie będących mieszkańcami, pracownikami lub podopiecznymi placówek. W wypadku, gdyby liczba osób uprawnionych do udziału w Mszy Świętej lub nabożeństwie wynikającym z konstytucji zakonnych była większa niż dopuszczona prawem liczba 50 osób, zarządzam, aby zorganizować taką liczbę celebracji, by zachowane zostały przepisy prawa państwowego;

    8. Zachęcam, aby kościoły były otwarte w ciągu dnia, kapłani dyżurowali w konfesjonałach i sprawowali sakrament pokuty, z zachowaniem norm dotyczących liczby zgromadzonych w kościele osób oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, określonych w poprzednich zarządzeniach;

    9. Zalecam, aby osoby konsekrowane w swych domach zakonnych, duchowni w kościołach (bez udziału wiernych świeckich) oraz wszyscy świeccy we własnych domach, zgodnie z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13 marca 2020 r., każdego dnia, o godzinie 20:30, odmawiali Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o odwrócenie zagrożenia dla nas i całego świata. Zachęcam księży proboszczów i administratorów parafii, aby na zakończenie modlitwy udzielili błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata, błagając Boga za lud sobie powierzony;

    10.Wiernych zachęcam do łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez Msze Święte i nabożeństwa transmitowane w środkach masowego przekazu. Dają one możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Jednocześnie formy te wymagają zachowania odpowiedniego sposobu uczestnictwa;

    11.Zachęcam wszystkich wiernych, by wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej, zwłaszcza tak nam bliski i drogi wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał Narodowi Polskiemu przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławił niezwykłą czcią wiernych. Nie ma być on magicznym amuletem, ale świadectwem naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią;

    12.Powyższe postanowienia oraz uprzednio wydane zarządzenia, biorąc pod uwagę powagę sytuacji oraz naszą odpowiedzialność za wiernych, zgodnie z kan. 273 i 274 § 2, obowiązują wszystkich duchownych i świeckich na zasadzie posłuszeństwa, a osoby te powinny zrealizować wprowadzone zarządzenia bezwarunkowo, ze świadomością konsekwencji wynikających z prawa państwowego i kościelnego.

    Tegoroczny Wielki Post dla nasz wszystkich jest niezwykle trudnym i przejmującym doświadczeniem. Może się okazać, że przyjdzie nam tym razem zatęsknić za Eucharystią, za Komunią Świętą, za pięknymi i bogatymi nabożeństwami tego okresu, za rekolekcjami i wielkopostną spowiedzią. Niech ta tęsknota rozpala naszą miłość i potęguje nasze błaganie, abyśmy niebawem mogli wrócić do normalnego funkcjonowania świątyń i wspólnot.

    Wszystkich księży i wiernych świeckich proszę o zrozumienie podjętych działań, a przede wszystkim o świadomość powagi sytuacji, w której przyszło nam się znaleźć. Pamiętajmy o wzajemnej odpowiedzialności za siebie oraz zastosujmy się z całą starannością do wszelkich ograniczeń państwowych i kościelnych.

    Wdzięczny jestem wszystkim duchownym i świeckim za zastosowanie się do dotychczasowych uregulowań, za ich zrozumienie, a także za pełnienie w tym czasie posługi miłości wyrażającej się w trosce o potrzebujących i opiece charytatywnej.

    W duchu chrześcijańskiej miłości zachęcam do troski o siebie wzajemnie. Proszę o zainteresowanie się sąsiadami, szczególnie chorymi, samotnymi, starszymi wiekiem, którym trzeba być może pomóc poprzez dostarczenie codziennych zakupów i leków, by nie musieli opuszczać bez potrzeby swoich domów i narażać się na sytuacje ryzykowne.

    Sytuacja, w której się znajdujemy, jest bardzo dynamiczna, dlatego proszę o śledzenie bieżących informacji na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej oraz w mediach społecznościowych.

    Decyzje powyższe wchodzą w życie z dniem podpisania i obowiązują do odwołania.

    Ich treść należy niezwłocznie udostępnić na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej oraz przekazywać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

    (-) ✠ Wacław DEPO ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

    (-) Ks. Mariusz BAKALARZ WICEKANCLERZ

    OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

    III Niedziela Wielkiego Postu  15.03.2020 r.

    1.  Dziś po mszy św. o godz. 9.30 nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

    2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

    3. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

    4. W piątek Msza św. do Bożego Miłosierdzia o godz. 8.00.

    5. Przyszła, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Radości” (laetare).

    6. Ponieważ nie będzie rekolekcji Msze św. w dn. 23 i 24 marca będą odprawione o godz. 8.00 i 17.00. Informacja dla tych, którzy je zamówili

    7. Jak co roku są zbierane ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Bardzo proszę o pozbieranie ofiar przez osoby, które to robiły w latach poprzednich. Listy są do odebrania w zakrystii. Ofiary można też składać w zakrystii i przy krzyżu adoracyjnym.

    8. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczona dla biednych. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu, a w święta możemy je zanieść na groby naszych bliskich.

    9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i gazetka parafialna „Róża św. Teresy”.

    10. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę w kwocie 200 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Leśnej do nr 140 – obie strony i ul. Świerkowej.

    11. Kancelaria parafialna będzie nieczynna aż do odwołania. Sprawy pilne załatwiamy po Mszach św. lub telefonicznie. Nr tel. 505 820 600.

    12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Floriana Kłósek l. 71 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek…..

  • Intencje mszalne
  • INTENCJE MSZY ŚW. 08/03/2020 – 15/03/2020

    Niedziela 08/03/2020 II Niedziela Wielkiego Postu

    08:00 + Ryszarda Grabowskiego w 2 r.śm. od żony i dzieci
    09:30 + Stanisławę Jonczyk 16 r.śm. od wnuczki Joanny z rodziną.
    11:30    W intencji Pań z racji ich święta
    17:00










    + Aleksandrę, Józefa Błędniak
    + Mariana Lisieckiego w 1 r.śm. od żony i dzieci i zm. z rodz. Lisieckich
    + Agatę Komór w 5 r.śm. od rodziny
    + Ireneusza Strugacza od szwagierki Anny z rodz.
    + Henrykę Milczanowską 1 r.śm. od córki Mirosławy
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów
    + Zenonę, Mariana, Stefanię, Bolesława Pakulskich od dzieci z rodzinami
    + Franciszka, Helenę Szymanek
    + Piotra Banasik, Krystynę, Przemysława Mrowiec

    Poniedziałek 09/03/2020 

    08:00 + Wandę Cherlik od Zakładu Pogrzebowego „OAZA”
    17:00 + Henrykę Kowalik od Stanisławy Majewskiej z rodz.

    Wtorek 10/03/2020 

    08:00 + Krystynę Żurek od Ewy i Wojciecha Mikołajczyków z rodz.
    17:00 + Jana Purgala w 2 r.śm. od żony z dziećmi

    Środa 11/03/2020 

    08:00 + Janinę Pydzik od Zakładu Pogrzebowego „OAZA”
    17:00 + Mariana Sławskiego od córki Agnieszki z rodz.

    Czwartek 12/03/2020 

    08:00 + Henrykę Kowalik od Zakładu Pogrzebowego „HADES”
    17:00 + Krystynę w 5 r.śm., Marka, Mieczysława, Krzysztofa Kluźniaków

    Piątek 13/03/2020 

    08:00 + Krystynę Pytlas od Zakładu Pogrzebowego „CIEŚLA” z Konopisk
    17:00 + Krystynę Żurek od bratowej Wiesławy

    Sobota 14/03/2020 

    08:00 + Wiesława Cwalińskiego od znajomych syna Dariusza: Lucyny i Jolanty z rodzinami
    17:00 + Janinę Pydzik od rodz. Mazurów

    Niedziela 15/03/2020 III Niedziela Wielkiego Postu

    08:00 + Bożenę Urbańską – imieninowa, Stanisława Urbańskiego od córki Joanny z rodziną.
    09:30 + Władysławę 10 r.śm., Władysława Dobrzańskich.
    11:30    Za parafian
    17:00


    + Jana Sochę od rodz. Dzionków
    + Ireneusza Strugacza od koleżanek i kolegów córki Moniki z Działu Kontroli Jakości 
    + Roberta Srokę od rodz. Lesiaków + Teresę Wróbel od uczest. pog.
  • Ogłoszenia bieżące
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

    1. Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Stąd po mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dla polskich misjonarzy. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiana w intencji pań z racji ich święta. Gorzkie Żale o godz. 16.30 a po nich msza św. Również dzisiaj po Mszach św. dopołudniowych, zamiast kazania, będą odprawiane Gorzkie Żale.

    2. W środę adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Jest to również 11 dzień miesiąca i comiesięczne czuwanie na Jasnej Górze. Zapraszamy chętnych do udziału. Autobus odjeżdża ok. godz. 20.20 z przystanku przy ul. Powstańców Warszawy przy rondzie.

    3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 a po niej Msza św. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i starszych. W tym dniu przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

    4. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, a po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – obie grupy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

    5. Bóg zapłać chorym, których odwiedziliśmy w I piątek miesiąca za ofiary. Chorzy złożyli 810 zł.

    6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i ”Moje Pismo Tęcza”.

    7. Bóg zapłać 8 osobom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Leśnej do nr 120. Obie strony.

    8. Jak w latach poprzednich tak i w tym, prosimy parafian o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a Panie o zebranie tych ofiar. Listy są do odebrania w zakrystii.

    9. W tym roku rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 22 – 25 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Ryszard Umański. O szczegółach za tydzień. Programy wywieszone są w gablotach.

    10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Wróbel l. 70 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek…..

  • Intencje mszalne
  • INTENCJE MSZY ŚW. 01/03/2020 – 08/03/2020

    Niedziela 01/03/2020 I Niedziela Wielkiego Postu

    08:00 + Zofię, Kazimierza Stawickich, Antoniego Żeźniewskiego
    09:30 + Bogumiłę Kwasek 4 r.śm. od męża i dzieci
    11:30



    1) O bł. Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Mateusza Anzorge z racji roczku.
    2) O bł. Boże, potrzebne łaski dla Teresy i Aleksandra Majewskich z racji 60 r. ślubu – od brata i chrześnicy.
    17:00






    + Jana Sochę od rodzin Banasików i Synoradzkich
    + Ireneusza Strugacza od szwagra Leszka z rodz.
    + Krystynę Firlik od uczest. pog.
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów.
    + Roberta Srokę od sąsiadów Brącel
    + Kazimierza Kandefer od synowej i wnuków
    + Zofię Cierpiał 3 r.śm. od męża i dzieci z rodzinami

    Poniedziałek 02/03/2020 

    08:00 + Wiesława Cwalińskiego od rodz. Kurpiosów
    17:00 + Helenę – imieninowa i Jana Bejm.

    Wtorek 03/03/2020 

    08:00 + Jerzego Dziubczyka od Anny Odulińskiej z rodz.
    17:00 + Krystynę Żurek od wnuczki Agnieszki z córką

    Środa 04/03/2020 

    08:00 + Krystynę Pytlas od rodz. Smugowskich
    17:00 + Mariana Sławskiego od córki Anety z rodz.

    Czwartek 05/03/2020 

    08:00 + Wandę Cherlik od rodz. Kłosowiczów
    17:00 + Zdzisława Pydzika w 16 r.śm. od córki Lidii z rodz.

    Piątek 06/03/2020 

    08:00 + Czesława Kocika od wnuczki Agnieszki oraz prawnuczki Katarzyny z rodz.
    17:00 + Janinę Pydzik od rodz. Zawadów

    Sobota 07/03/2020 

    08:00 + Stanisławę Piec w 32 r.śm. od córki
    17:00 + Krystynę Pytlas od wnuczki Misi z Adrianem i Boryskiem

    Niedziela 08/03/2020 II Niedziela Wielkiego Postu

    08:00 + Ryszarda Grabowskiego w 2 r.śm. od żony i dzieci
    09:30 + Stanisławę Jonczyk 16 r.śm. od wnuczki Joanny z rodziną.
    11:30    Za parafian – w intencji pań

    17:00









    + Aleksandrę, Józefa Błędniak
    + Mariana Lisieckiego w 1 r.śm. od żony i dzieci i zm. z rodz. Lisieckich
    + Agatę Komór w 5 r.śm. od rodziny
    + Ireneusza Strugacza od szwagierki Anny z rodz.
    + Henrykę Milczanowską 1 r.śm. od córki Mirosławy
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów
    + Zenonę, Mariana, Stefanię, Bolesława Pakulskich od dzieci z rodzinami
    + Franciszka, Helenę Szymanek
    + Piotra Banasik, Krystynę, Przemysława Mrowiec
  • Ogłoszenia bieżące
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

    1. Trwa okres Wielkiego Postu. Zachęcamy parafian do podejmowania praktyk pokutnych. Jedną z form są skarbonki, do których można składać ofiary z niewydanych pieniędzy na „przyjemności”. Zachęcamy również rodziny, które nie mają małych dzieci do włączenia się w tą akcję. Skarbonki będą rozdawane dzieciom w szkole i są wyłożone przy wyjściu z kościoła dla osób starszych. W Niedzielę Palmową skarbonki złożymy przed ołtarzem, jako nasz dar dla seniorów.

    2. W każdą środę przez okres Wielkiego Postu planujemy adorację Najśw. Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Nie znaczy to, że na adoracji trzeba być całą godzinę. Można przyjść nawet na kilkanaście minut by się pomodlić przed Najśw. Sakramentem. Wspólny będzie tylko początek i zakończenie. W tym czasie będzie można skorzystać ze spowiedzi. Podejmijmy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, by Jezus nie był osamotniony w naszej wspólnocie. Może to być jedno z naszych postanowień wielkopostnych.

    3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. Do chorych pojedziemy w umówionych godzinach.

    4. II Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Ad Gentes”. Będzie ona Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Stąd po mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dla polskich misjonarzy. Po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiana w intencji pań z racji ich święta. Gorzkie Żale o godz. 16.30 a po nich msza św. W tą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych, zamiast kazania, będą odprawiane Gorzkie Żale z myślą o tych, którzy nie przychodzą po południu.

    5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

    6. Bóg zapłać 6 osobom z ul. Miętowej i Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Leśnej do nr 100 – obie strony.

    7. Słowa Ks. Arcybiskupa o kościołach stacyjnych i śpiewaniu Suplikacji.

  • Intencje mszalne
  • INTENCJE MSZY ŚW. 23/02/2020 – 01/03/2020

    Niedziela 23/02/2020 VII Niedziela Zwykła

    08:00 + Tadeusza Grucę w 3 r.śm. od żony z dziećmi
    09:30 + Jadwigę w 6 r.śm., Jana Cierpiałów, Helenę, Ignacego Moroniów
    11:30    O Boże błogosławieństwo dla Marka Rataj z racji 40 urodzin od żony i córki
    17:00







    + Bronisława w r. śm., Lucynę, Lecha i Mariusza Jachymskich
    + Ireneusza Strugacza od szwagra Bogdana z rodz. 
    + Emila Cierpiała w 1 r.śm., Łucję, Stanisława, Jana Zębik
    + Roberta Srokę od żony i córek z rodzinami
    + Monikę 8 r.śm., Kazimierza, Agnieszkę, Józefa, Lucjana Sosnowskich, Mariannę, Jolantę, Józefa Szewczyk
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów
    + Jerzego 4 r.śm., Marianny Dzianok

    Poniedziałek 24/02/2020 

    08:00 + Krystynę Tobiasz od córki Krystyny z mężem
    17:00 + Janinę Pydzik od chrześniaka Zbigniewa z rodz.

    Wtorek 25/02/2020 

    08:00 + Macieja Kalwik od Zakładu Pogrzebowego „OAZA”
    17:00 + Mariana Sławskiego od żony

    Środa 26/02/2020 POPIELEC

    08:00

    + Sabinę, Mieczysława, Włodzimierza, Zenona Jabłońskich, Urszulę Przybylską, Małgorzatę Szymczyk
    17:00 + Krystynę Pytlas od wnuka Macieja z żoną i synami

    Czwartek 27/02/2020 

    08:00 + Wandę Cherlik od rodzin Blańskich i Flachów
    17:00 + Czesława Kocika od wnuczki Magdaleny z rodz.

    Piątek 28/02/2020 

    08:00 + Macieja Kalwik od sąsiadów z ul. Drzymały 5
    17:00 + Krystynę Żurek od syna Wiesława

    Sobota 29/02/2020 

    08:00 + Janinę Pydzik od rodz. Zejler
    17:00 + Krystynę Pytlas od Częstochowskich Rodzin Zastępczych

    Niedziela 01/03/2020 I Niedziela Wielkiego Postu

    08:00 + Zofię, Kazimierza Stawickich, Antoniego Żeźniewskiego
    09:30 + Bogumiłę Kwasek 4 r.śm. od męża i dzieci
    11:30



     1) O bł. Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla Mateusza Anzorge z racji roczku.
     2) O bł. Boże, potrzebne łaski dla Teresy i Aleksandra Majewskich z racji 60 r. ślubu – od brata i chrześnicy.
    17:00






    + Jana Sochę od rodzin Banasików i Synoradzkich
    + Ireneusza Strugacza od szwagra Leszka z rodz.
    + Krystynę Firlik od uczest. pog.
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów.
    + Roberta Srokę od sąsiadów Brącel
    + Kazimierza Kandefer od synowej i wnuków + Zofię Cierpiał 3 r.śm. od męża i dzieci z rodzinami.

  • Ogłoszenia bieżące
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r.

    1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

    Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania- grupa młodsza.

    2. Środą popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Wielki post jest czasem pokuty i umartwienia. Wiele osób rezygnuje z nałogów, inne podejmują rozmaite praktyki pokutne po to, by zapanować nad sobą i zbliżyć się do cierpiącego Jezusa. Zachęcam do tych praktyk parafian, również dzieci i młodzież. Jedną z form będą skarbonki, do których można składać ofiary z niewydanych pieniędzy na „przyjemności”.

    3. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 16.30, zaraz po niej Msza św., a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30. Oba nabożeństwa związane są z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Św. Obowiązkowo na Drogę Krzyżową przychodzą dzieci komunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

    4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

    5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2871 zł. i 2 €. Dziękuję również za ofiarę indywidualną w kwocie 200 zł.

    6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

    7. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę w kwocie 70 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Miętowej i Leśnej do nr 75- obie strony. W Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów do dekoracji ołtarzy.

    8. Kancelaria parafialna jest czynna w następującym porządku: zaraz po zakończeniu mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 08.30 – wtorek i piątek i po zakończeniu mszy św. popołudniowej, czyli około godz. 17.30 do 18.00poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych). W środy kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer 505 820 600.

  • Intencje mszalne
  • INTENCJE MSZY ŚW. 16/02/2020 – 23/02/2020

    Niedziela 16/02/2020 VI Niedziela Zwykła

    08:00 + Henryka Gędek w 14 r.śm., Jadwigę, Wincentego Gędek, Piotra, Apolonię Chęciów
    09:30 + Józefa Broncla w 1 r.śm. od żony oraz córek Magdaleny i Agnieszki z rodzinami
    11:30


    1)  O bł. Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla pewnej rodziny
    2)  O bł. Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Radosława Żurek z racji 18 ur. od rodziców
    17:00







    + Danutę Sobczyk od męża i córki z rodzinami
    + Jana Sochę od sąsiadów z ul. Powst. Warszawy
    + Zdzisławę Jeziorską w 4 r.śm. od męża i synów
    + Krystynę Firlik od córki Doroty z rodz.
    + Zofię 1 r.śm., Stanisława 14 r.śm. Ociesa od córek Stanisławy, Wandy i syna Romana z rodzinami.
    + Józefa Włodarczyka od czesz. pogrz.
    + Teresę Szczerbiak od kuzynek z ul. Leśnej. 
    + Roberta Srokę od sąsiada Kulik z rodz.

    Poniedziałek 17/02/2020 

    08:00 + Henrykę Kowalik od Andrzeja Grzybowskiego z rodz.
    17:00 + Krystynę Pytlas od wnuka Tomasza z żoną i córkami

    Wtorek 18/02/2020 

    08:00 + Mariana Sławskiego od sąsiadek Błaszczyk i Marczyk
    17:00 + Krystynę Żurek od syna Mieczysława z rodz.

    Środa 19/02/2020 

    08:00 + Janinę Pydzik od Grażyny, Daniela i Krzysztofa Madrów z rodzinami
    17:00 + Wandę Cherlik od syna Roberta i Agnieszki

    Czwartek 20/02/2020 

    08:00 + Genowefę, Mariana, Walentego, Stanisławę Kott
    17:00 + Czesława Kocika od syna z żoną i dziećmi

    Piątek 21/02/2020 

    08:00 + Annę, Zygmunta Smok
    17:00 + Alicję, Mirosława, Janusza Smela

    Sobota 22/02/2020 

    08:00 + Krystynę Pytlas od pracowników Stowarzyszenia „DLA RODZINY”
    17:00 + Wandę Cherlik od syna Sławomira z żoną

    Niedziela 23/02/2020 VII Niedziela Zwykła

    08:00 + Tadeusza Grucę w 3 r.śm. od żony z dziećmi
    09:30 + Jadwigę w 6 r.śm., Jana Cierpiałów, Helenę, Ignacego Moroniów
    11:30    O Boże błogosławieństwo dla Marka Rataj z racji 40 urodzin od żony i córki
    17:00







    + Bronisława r.śm., Lucynę, Lecha, Mariusza Jachymskich
    + Ireneusza Strugacza od szwagra Bogdana z rodz. 
    + Emila Cierpiała w 1 r.śm., Łucję, Stanisława, Jana Zębik
    + Roberta Srokę od żony i córek z rodzinami
    + Monikę 8 r.śm., Kazimierza, Agnieszkę, Józefa, Lucjana Sosnowskich, Mariannę, Jolantę, Józefa Szewczyk
    + Teresę Szczerbiak od dalszych sąsiadów
    + Jerzego 4 r.śm., Marianny Dzianok
  • Ogłoszenia bieżące
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020 r.

    1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

    2. Po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania- grupa starsza.

    3. W piątek msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 08.00. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

    4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

    5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania- grupa młodsza.

    6. Bóg zapłać za 2 ofiary na potrzeby parafialne w kwocie 150 zł.

    7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

    8. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę w kwocie 50 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Leśnej do nr 50. Obie strony.

    9. Kancelaria parafialna jest czynna w następującym porządku: zaraz po zakończeniu mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 08.30 – wtorek i piątek i po zakończeniu mszy św. popołudniowej, czyli  około godz. 17.30 do 18.00poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych). W środy kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer 505 820 600.

    W tym tygodniu, kancelaria nie będzie czynna w poniedziałek i wtorek.

  • Intencje mszalne
  • INTENCJE MSZY ŚW. 09/02/2020 – 16/02/2020

    Niedziela 09/02/2020 V Niedziela Zwykła

    08:00

    + Stanisławę, Janinę, Michała, Romana Ciuk, Marię, Piotra Zejler, Władysławę, Stanisławę, Krystynę, Lucjana, Jana, Walentego Sosna
    09:30 + Stanisławę Ciekot 6 r.śm.
    11:30

    1)  W intencji chorych i starszych z namaszczeniem chorych.
    2)  O powrót do zdrowia dla pewnej osoby.
    17:00






    + Krystynę w 2 r.śm., Stanisława, Zygmunta Tanasiewicz
    + Jana Sochę od Iwony i Eugeniusza Myślikowskich
    + Danutę i Tadeusza Walocha w 1 r.śm. od syna z rodz.
    + Ireneusza Strugacza od chrześnicy Sylwii
    + Janinę Nalewajka 1 r.śm.
    + Teresę Szczerbiak od kuzynki Honoraty z rodz. Płatek.
    + Roberta Srokę od uczest. pog.

    Poniedziałek 10/02/2020 

    08:00 + Jacka Malinowskiego od Elżbiety Trojanowskiej z synami.
    17:00 + Janinę Pydzik od pracowników oddziału chorób płuc

    Wtorek 11/02/2020 

    08:00 + Wandę Cherlik od Doroty Walenckiej z rodz.
    17:00 + Krystynę Pytlas od chrześnicy Bogumiły z rodz.

    Środa 12/02/2020 

    08:00 + Mieczysława, Jana, Henryka Kąsiel, Annę, Jana Glińskich, Andrzeja Kowalczyka
    17:00 + Krystynę Żurek od córki Barbary z mężem

    Czwartek 13/02/2020 

    08:00 + Mariana Sławskiego od rodz. Dworszczaków
    17:00 + Kazimierza Helińskiego od Personelu Miejskiego Przedszkola nr 30 w Częstochowie

    Piątek 14/02/2020 

    08:00 + Wiesława Staszewskiego od sąsiadów z bloku przy ul. Drzymały 5
    17:00 + Janinę Pydzik od rodz. Liberdów

    Sobota 15/02/2020 

    08:00 + Czesława Kocika od córki Anny z mężem
    17:00 + Wandę Cherlik od koleżanek z Koła Gospodyń

    Niedziela 16/02/2020 VI Niedziela Zwykła

    08:00 + Henryka Gędek w 14 r.śm., Jadwigę, Wincentego Gędek, Piotra, Apolonię Chęciów
    09:30 + Józefa Broncla w 1 r.śm. od żony oraz córek Magdaleny i Agnieszki z rodzinami
    11:30    O bł. Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla pewnej rodziny
    17:00







    + Danutę Sobczyk od męża i córki z rodzinami
    + Jana Sochę od sąsiadów z ul. Powst. Warszawy
    + Zdzisławę Jeziorską w 4 r.śm. od męża i synów
    + Krystynę Firlik od córki Doroty z rodz.
    + Zofię 1 r.śm., Stanisława 14 r.śm. Ociesa od córek Stanisławy, Wandy i syna Romana z rodzinami.
    + Józefa Włodarczyka od uczest. pogrz.
    + Teresę Szczerbiak od kuzynek z ul. Leśnej. 
    + Roberta Srokę od sąsiada Kulik z rodz.