INTENCJE MSZY ŚW. 10/02/2019 – 17/02/2019

Niedziela 10 lutego 2019  V Niedziela Zwykła

8:00 + Mieczysławę, Jana, Henryka Kąsiel, Annę, Jana Glińskich, Andrzeja Kowalczyka.
9:30 + Zdzisławę Jeziorską 3 r. śm.
11:30 O bł. Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Weroniki Goliniewskiej w 18 r. ur. od rodziców i siostry.
17:00 + Stanisławę Ciekot 5 r. śm.

+ Mariannę Dudę od wnuka Arkadiusza z żoną
+ Mirosławę Miedzińską od sąsiadów z ul. Wopistów 2 m.6
+ Bonifacego Starczewskiego od uczest. pog.

Poniedziałek 11 lutego 2019

8:00 + Alfredę Sosna od rodziny Faleckich z Bielska-Białej i Marii Wawrzyniak.
17:00 + Arkadiusza Rycerza od mamy i syna Przemysława

Wtorek 12 lutego 2019

8:00 + Stanisławę, Michała, Romana, Janinę Ciuk, Marię, Piotra Zejler, Władysławę, Stanisławę, Lucjan, Walentego, Jana Sosna.
17:00 + Wiesławę Jończyk od córki Anety z Wojtkiem

Środa 13 lutego 2019

8:00 + Stanisławę Postawa od rodziny Gustajtis z rodziną
17:00 + Jana Jarosza od córki Wandy z mężem i dziećmi

Czwartek 14 lutego 2019

8:00 + Annę Błachowicz od Zakładu Pogrzebowego OAZA
17:00 + Jana Bieniek od Krystyny Banasik z rodziną

Piątek 15 lutego 2019

8:00 + Arkadiusza Rycerza od rodziny z Lublina
17:00 + Alfredę Sosna od brata Mieczysława z rodziną

Sobota 16 lutego 2019

8:00 + Jana Bieniek od Wiesławy Wilk z rodziną
17:00 + Helenę Siemiatowską od córki Elżbiety z mężem

Niedziela 17 lutego 2019  VI Niedziela Zwykła

8:00 + Stanisława 11 r. śm., Marię 5 r. śm. Garbców od córek z rodzinami oraz zm. z rodz. Garbców i Nowaków.
9:30 + Tadeusza Grucę 2 r. śm.
11:30 W intencji chorych.
17:00 + Monikę 7 r. śm., Agnieszkę, Kazimierza, Józefa, Lucjana Sosnowskich, Marcjannę, Józefa, Jolantę Szewczyków.
+ Bogumiłę Bęben od brata Stanisława z rodz.
+ Ireneusza Kaszyńskiego – od Zakładu Pogrzebowego „Oaza”.
+ Danutę Sobczyk w 5 r. śm. od męża i córki Joli z rodz.

+ Edwarda Pokorny od uczest. pog.

+ Lidię Kościelniak od uczest. pog.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła  10.02.2019 r.

1. Dziś V Niedziela zwykła.
  2. Jutro tj. 11 lutego przeżywać będziemy wspomnienie NMP z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. (Mt 9,8) Celem obchodów Światowego Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym. W naszej Parafii Dzień Chorego obchodzić będziemy w najbliższą Niedzielę, tj. 17 lutego. Msza św. w intencji osób chorych, starszych oraz tych, którzy się nimi opiekują celebrowana będzie o godz. 11.30 i będzie ona poprzedzona spowiedzią św. od godz. 11:00. W trakcie Mszy św. udzielony zostanie sakrament namaszczenia tym chorym i starszym, którzy będą sobie tego życzyć. Osoby młodsze, a też chore mogą również ten sakrament przyjąć. I tu prośba do rodzin o zorganizowanie chorym i starszym, których da się przywieź do kościoła, transportu i opieki. Również w tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc domom z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych w naszej Archidiecezji, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne „Betel”.
  3. Jutro przypada 11 dzień miesiąca i comiesięczne czuwanie na Jasnej Górze. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w tej szczególnej modlitwie. Autobus odjeżdża godz. 20:20 z przystanku przy ul. Powstańców Warszawy przy rondzie.
  4. W Środę 13 lutego przypada 68 rocznica śmierci bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego i założyciela naszego katolickiego czasopisma „Niedziela”.
  5. W Piątek 15 lutego na 8.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.
  6. Z racji obecnie trwających ferii nie będzie w tym miesiącu spotkań z kandydatami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Powstańców Warszawy za posprzątanie naszej świątyni oraz za kwiaty i ofiarę złożoną na utrzymanie kościoła w kwocie 90 zł. Na sobotę 16 lutego do sprzątania naszej świątyni zapraszam, w imieniu Ks. Proboszcza, mieszkańców ul. Powstańców Warszawy do numeru 125 – obie strony.  Za tydzień wypada „taca inwestycyjna”.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej rodziny parafialnej śp. Edwarda Pokorny l. 68 z ul. Drzymały 10. Wieczny odpoczynek…