PIELGRZYMKA NA UKRAINĘ

Termin: 21.06-28.06.2019

WYJAZD –LWÓW – ŻÓŁKIEW –OLESKO- PODHORCE –  POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – ZBARAŻ – TREMBOWLA- KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – JAZŁOWIEC – BUCZACZ – STANISŁAWÓW –TRUSKAWIEC – DROHOBYCZ – POWRÓT

RAMOWY PROGRAM:
1 dzień: (ok. 500 km)

Około 04:00 – zbiórka i wyjazd z ustalonego miejsca.

Po drodze zwiedzanie: Kalwaria Pacławska – sanktuarium (Msza Święta).

Przyjazd do hotelu we Lwowie lub okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: (ok. 125 km)

Śniadanie. Zwiedzanie: Lwów (Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich (Msza Święta), Kopiec Unii Lubelskiej, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Opera, Katedra Ormiańska, Wały Hetmańskie, Rynek, Katedra Grekokatolicka), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: (ok. 150 km)

Śniadanie. Żółkiew (zamek Żółkiewskich,  kolegiata Św. Wawrzyńca i tu Msza Święta, ratusz, Brama Krakowska i Zwierzyniecka, Synagoga).

Wyjazd i zwiedzanie: Olesko(zamek gdzie urodził się Michał Korybut Wiśniowiecki i Jan III Sobieski), Podhorce (zamek Koniecpolskich), Poczajów(największe Sanktuarium prawosławne – Ławra Poczajowska), przyjazd do Krzemieńca (Msza Święta), zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień: (ok. 260 km)

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Krzemieniec (Góra Bony, Dworek Słowackiego, Liceum Krzemienieckie, Kościół Św. Stanisława), Zbaraż (zamek słynny z powieści „Ogniem i Mieczem”, kościół Świętego Antoniego (Msza Święta), Trembowla (zamek Kazimierza Wielkiego), zakwaterowanie w Kamieńcu Podolskim, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: (ok. 70 km)

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Kamieńca  Podolskiego (zamek, katedra, spacer ulicami Starego Miasta, Most Turecki, Brama Batorego), Chocim (zamek- wspaniałe widoki na Dniestr), Okopy Św. Trójcy – pozostałości obronnych fortyfikacji – miejsce akcji „Nieboskiej Komedii” – kościół  Św. Trójcy (Msza Święta), obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:  (ok. 367 km)

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Jazłowiec ( Sanktuarium Matki Boskiej  Jałowieckiej (Msza Święta), Buczacz (kościół WNMP, ratusz – najwspanialszy  rokokowy budynek w dawnej Polsce, klasztor bazylianów), Stanisławów (Ratusz, Fara, katedra Greckokatolicka Zmartwychwstania, kościół jezuitów, kościół Ormiański), przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień: (ok. 550 km)

Śniadanie. Truskawiec – zwiedzanie uzdrowiska, które w II Rzeczpospolitej uważane było za drugie po Krynicy polskie uzdrowisko.Dziś Truskawiec słynie przede wszystkim z „Naftusi”. Woda z tego źródła jest unikatem na skalę światową – degustacja, Drohobycz – zwiedzanie miasta, kościół św. Bartłomieja, cerkiew drewniana św. Jerzego (na liście UNESCO).

Przekroczenie granicy, obiad w Polsce, przyjazd do miejsca  wyjazdu około 2:00 następnego dnia.

Cena za osobę 1450 zł

CENA ZAWIERA: transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie zgodnie z programem (2 posiłki dziennie), codzienna Msza Święta i opieka duchowa księdza, opiekę polskiego pilota-tłumacza, system Audio Guide, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, częściowych kosztów realizacji programu – 50 USD za osobę, wydatków własnych, obligatoryjnej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny 10 zł/osoba (płatne w biurze wraz z dopłatą).

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym.
  3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% kosztu imprezy. Chęć ubezpieczenia od kosztów rezygnacji należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy i opłacić wraz z zaliczką.
  4. Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą podczas Pielgrzymki ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
  5. Warunki płatności: 30% od osoby przy podpisaniu umowy. Pozostała kwota na 35 dni przed wylotem.
  6. Wycieczka jest realizowana przy min. 40 osobach pełnopłatnych.

UDZIAŁ PROSIMY ZGŁASZAĆ DO KSIĘŻY PROBOSZCZÓW:

1. KRZYSZTOF KNURZYŃSKI NR TEL. 791 570 908
  2. SŁAWOMIR KACZMAREK NR TEL. 692 186 671