OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022 r.

1. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Od obecnego tygodnia wieczorna Msza św. sobotnia będzie miała charakter dnia powszedniego, a Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiana w niedzielę o godz. 17.00.

2. Kończy się wakacyjna przerwa, a od czwartku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny, dlatego chcemy przede wszystkim podziękować Panu Bogu za czas wakacji i prosić Go o błogosławieństwo, dary i owoce Ducha Św., oraz potrzebne łaski na Nowy Rok Szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów i Grono Pedagogiczne. W tym dniu wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  piątek spowiedź rano przed Mszą św., a po południu (szczególnie dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny i odprawiających pierwsze piątki miesiąca) od godz. 17.00. Do zgłoszonych chorych pojedziemy od godz. 9.30.

4. W niedzielę 4 września na Mszy św. dla dzieci i młodzieży o godz. 9.30 poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne, apo tej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę w kwocie: 2493,20 zł.

6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

7. Bóg zapłać 2 osobom z ul. Wopistów 13 za posprzątanie kościoła. Nie czytamy nazwisk zgodnie z życzeniem. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców całej ul. Kopalnianej z przyległymi ulicami.

8. Kancelaria parafialna czynna będzie od 1 września w następującym porządku: wtorek i piątek zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych).

W środy kancelaria będzie nieczynna.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Aleksiejewa l. 70 z ul. Rydla i śp. Ryszarda Kupkę l. 66 z ul. Lakowej. Wieczny odpoczynek…..