OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.08.2022 r.

1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

2. We wtorek nasza parafia ma wyznaczony termin uczestnictwa w  Nowennie na Jasnej Górze o godz. 18.30. Bardzo serdecznie prosimy parafian o udział w Nowennie. Dojazd we własnym zakresie.

3. W wigilię uroczystości NMP Częstochowskiej 25 sierpnia Ks. Abp. zaprasza na uroczyste nieszpory do Bazyliki Archikatedralnej na godz. 17.15, a po nich na procesję maryjną z Katedry na Jasną Górę. Msza św. przed Szczytem Jasnogórskim zakończy wigilijne nabożeństwo.

4. W piątek 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej patronki naszej archidiecezji. Ten dzień jest dniem odpustu w całej naszej archidiecezji. Tradycyjnie w tym dniu wyruszy nasza piesza pielgrzymka parafialna na Jasną Górę. W tym roku dołączymy do pielgrzymów z Konopisk, o godz. 7.15 przy naszym kościele. Jeden z nas księży dołączy przy kościele św. Barbary. Msze św. w parafii w tym dniu, o godz. 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

6. Duszpasterstwo „Betel” zaprasza osoby niepełnosprawne na pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

7. Nikt z ul. Wopistów 5, 6, 7 i 8 nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Wopistów nr 9, 10, 11, 13 i 15. Do tej pory z ul. Wopistów przyszły do sprzątania tylko 2 osoby i jedna, która nie może już sprzątać złożyła ofiarę.  Zobaczymy, jakie będą reakcje, kiedy na pogrzeb, ślub albo w zwykłą niedzielę, będzie kościół nieposprzątany. Co powiedzą Ci, którzy nie przychodzą do sprzątania kościoła. Czyja to będzie wina ?, nie trudno się domyślić.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Wiszowatą l. 74 z ul. Powstańców Warszawy i Kingę Ślęzak l. 25 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek ……