OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022 r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o moich imieninach.  Dziękuję za modlitwy, życzenia – w różnej formie, kwiaty, prezenty i za wszelkie dobro, którego doświadczam.

2. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i od godz. 17.30.Do chorych pojedziemy od godz. 9.30.

3. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Sierpieńjest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Postarajmy się podjąć to wezwanie.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na pojazdy dla misjonarzy podczas poświęcenia pojazdów. Złożono 1851 zł.

7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

8. Nikt z ul. Drzymały 5 i 6 nie przyszedł do sprzątania kościoła.  

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 8 i 10.

9. Ponieważ trzeba było przygotować część działki przeznaczoną na cmentarz i parking do wycinki drzew, konieczne były prace związane z wycięciem krzaków. Część została zrobiona przez parafian, ale pozostały gałęzie, więc najpierw trzeba było gałęzie podrobić na rębaku, wykarczować pozostałą część i zrobić to samo. Te prace mają kosztować około 17 tysięcy. Część została zapłacona. Odkryły się drzewa do wycinki i jest ich prawie 350. Zostały ponumerowane i pomierzone a teraz  trzeba wystąpić z  wnioskiem o pozwolenie na wycięcie. Wycięcie tych drzew będzie kosztować ponad 30 tysięcy. Potem wyrywanie pni (korzeni) i kolejne duże wydatki. To jest tylko przygotowanie gruntu, a reszta ?

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Mietelskiego l. 32 z ul. Lakowej i śp. Henryka Gondro l. 75 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek …