OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2022 r.

1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

2. Przypominamy, że w każdy czwartek po Mszy św. porannej, odprawiane jest nabożeństwo do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zachęcam do udziału w tej wspólnej modlitwie.

3. W przyszła niedzielę 24 lipca, wspominać będziemy św. Krzysztofa patrona kierowców. W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się po wszystkich Mszach św. Pojazdy gromadzimy na parkingu. W tym dniu będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Niech te ofiary będą wyrazem wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry.               ( Organizatorzy proponują 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr). Każdy kierowca po zakończeniu mszy św. podejdzie do swojego pojazdu i po poświęceniu otrzyma pamiątkę ze św. Krzysztofem i może złożyć ofiarę. Ofiar związanych z poświęceniem pojazdów nie składamy na tacę. Zapraszam wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami. Zapraszamy również dzieci z rowerami i hulajnogami.

4. Parafia uzyskała zgodę na wycięcie tylko jednego (suchego) drzewa na cmentarzu. Problem polega na tym, że firmy, które obejrzały drzewo nie chcą się podjąć wycinki na zbyt duże ryzyko uszkodzenia pomników. Może ktoś zna firmę, która podejmie się wycinki. Prosimy o kontakt.

5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, ,,Róża św. Teresy’’

6. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Drzymały 1 i 2 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 165 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 3 i 4.