OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022 r.

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.  Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. Po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 17.00, nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek, 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu naszego symbolu narodowego, jako wyrazu naszego patriotyzmu.

3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej, stąd kancelaria może być czynna 15 minut później.

4. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu obchodzimy również Święto Konstytucji 3 Maja. Kancelaria będzie nieczynna.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę i czwartek o godz. 16.30. Prosimy rodziców by nie opuszczać tych spotkań.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 17.30. Przypominamy o tym dzieciom, które nie odprawiły jeszcze wszystkich I piątków miesiąca. Do zgłoszonych chorych pojedziemy od godz. 9.30.

7. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. z racji św. Floriana patrona strażaków, dla naszych druhen i druhów.

8. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – obchodzić będziemy światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 9.30, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

9. Bóg zapłać wszystkim osobom, które pomagały przy rozbieraniu „Grobu Pańskiego”. Były to te same osoby, które ubierały. Młodzież nie angażuje się już prawie wcale, a starsi zawsze ci sami.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszki na „Fundusz Charytatywny”. Złożono 659,70 zł.

11. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

12. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Listonoszy, Makietowej, Lodowej i Rzecznej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Żywopłotowej, Mirtowej i Ozonowej.

13. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w kruchcie kościoła.