OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego nazwaną „Dniem Dobra”. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „Fundusz Charytatywny”. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo, i o godz. 17.00 Msza św. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale codziennie, szczególnie między godz. 15.00 a 16.00, lub w innym wygodnym czasie.

2. W poniedziałekświęto św. Marka Ewangelisty, a we wtorek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski przeniesiona z tygodnia wielkanocnego.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę i czwartek o godz. 16.30. Prosimy rodziców by nie opuszczać tych spotkań.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem  Czytania Pisma Świętego. Rozpoczynamy nią także Tydzień Biblijny. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Od tej niedzieli rozpoczyna się miesiąc maj wraz z nabożeństwami, które podkreślają naszą pobożność maryjną. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian. Tam gdzie istnieje zwyczaj, zbierajmy się przy krzyżach i kapliczkach na „majówki”, a już teraz postarajmy się o odnowienie i udekorowanie tych miejsc. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Złożono 3285,50 zł.

7. Bóg zapłać p. Zenonie Caban z ul. Karpackiej za posprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Listonoszy, Makietowej i Lodowej.

8. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w kruchcie kościoła.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę Dzianok l. 71 z Konopisk. Wieczny odpoczynek…..