OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 r.

1. Dziś możemy złożyć przed ołtarzem koperty-cegiełki. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

2. We wtorek po Mszy św. około godz. 18.30 zapraszamy chętnych do pomocy przy robieniu Grobu Pańskiego i ołtarza przechowania.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Przyjemnej i chętnych.

4. Triduum  Paschalne:

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania (ciemnicy). Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy do adoracji. Po Mszy św. będzie ostatnia możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed świętami.

Wielki Piątek rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo adoracji Krzyża św. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do Mszy św. rezurekcyjnej, którą rozpoczniemy „liturgią światła” o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy paschaliki (świece) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończeniu liturgii wielkosobotniej procesja rezurekcyjna, na którą zapraszam p. Szafarzy, Liturgiczną Służbę Ołtarza, obie straże z pocztami sztandarowymi, asystę, chór parafialny z p. Organistką, Żywy Różaniec, PRD, parafian i gości do wspólnego przeżycia radości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Straż zapraszam także do adoracji przy G.P. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, i po południu o godz. 16.00. Na ul. Lakowej przy kapliczce o g. 10.00, a na ul. Gościnnej o g. 10.30. Kościół zachęca do zachowania postu do wigilii paschalnej.

5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Taca z I święta będzie tacą inwestycyjną.

6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

7. Bóg zapłać 6 osobom z ul. Lotosu za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 110 zł. sprzątającym i ofiarodawcom.

8. Od Wielkiej Środy kancelaria będzie nieczynna.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Kamela l. 95 z ul. Wopistów, i śp. Mariana Boreckiego l. 86 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek…