OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

1. Dziś po Mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.30, a po nich Msza św.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały spotkanie w środę i czwartek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Będzie możliwość skorzystania w tym czasie ze spowiedzi. Nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową, bo może być tylko jeden ksiądz, ponieważ drugi prowadzi rekolekcje.

4. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla młodzieżyprzygotowującej się do bierzmowania. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św. W Niedzielę Palmową przynosimy również koperty-cegiełki z jałmużną wielkopostną. Składamy do koszyczka przed ołtarzem.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji i sakramentu pokuty i przygotowali się duchowo na Święta Wielkanocne. Tych, którzy jeszcze tego obowiązku nie dopełnili, bardzo zachęcamy.

7. Jak co roku zbierane są ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za zebrane do tej pory serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Kto jeszcze może złożyć ofiarę na ten cel, to prosimy.

8. W ramach jałmużny wielkopostnej są jeszcze do wzięcia koperty-cegiełki. Koperty są w kruchcie kościoła. Zostało do nabycia jeszcze kilka paschalików wielkanocnych w cenie 10 zł.

9. Bóg zapłać za 2 ofiary indywidualne w kwocie 200 zł.

10. Bardzo serdecznie prośmy o odnowienie i upiększenie krzyży i kapliczek przydrożnych w parafii. Wszystkim, którzy się tym zajmą, składamy serdeczne podziękowanie.

12. Bóg zapłać 11 osobom z ul. Gościnnej za sprzątanie kościoła. Sprzątającym i ofiarodawcom dziękujemy również za ofiarę w kwocie 300 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Lotosu.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wawrzyńczaka l. 66 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…..