OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1.  Dziś po Mszach św. dopołudniowych Gorzkie Żale, a o godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

3. W piątek Ur. Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 8.00, o 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

4. W sobotę 26 marca o godz. 18.00 (wyjątkowo) będzie odprawiona Msza św. w ramach tzw. kościołów stacyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa naszych parafian i pielgrzymujących do kościołów stacyjnych.

5. Przyszła, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Radości” (laetare). Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Programy rekolekcji wywieszone są w kruchcie i na zewnątrz w gablotce. Omówić niedzielę.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w minioną niedzielę na wsparcie polskich misjonarzy. Złożono 562,50 zł. Dziękujemy również za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

7. Jak w latach poprzednich tak i w tym, prosimy parafian o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyczka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście.

8. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu, a później możemy je zanieść na groby naszych zmarłych. Są też do wzięcia wielkopostne koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć między innymi: Dom Samotnej Matki i Dziecka, oraz schroniska dla bezdomnych. Szczegóły w kopercie. Koperty są w kruchcie kościoła.

9. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych. Też są w kruchcie kościoła.

10. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i ”Moje Pismo Tęcza” dla dzieci.

11. Bóg zapłać 8 osobom z ul. Cienistej, Busolowej i Niedużej za sprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 150 zł.

Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Gościnnej od początku do nr 45, obie strony.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

W CZĘSTOCHOWIE – DŹBOWIE

27-29 MARCA 2022 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca

08.00   Msza św. z nauką ogólną

09.30   Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

– spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

11.30   Msza św. z nauką ogólną

16.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17.00   Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek 28 marca

09.00   Msza św. z nauką ogólną

18.00   Msza św. z nauką ogólną

Wtorek 29 marca Dzień Spowiedzi Świętej

08.15    Spowiedź św.

09.00    Msza św. z nauką ogólną

16.15   Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

Po spowiedzi nauka rekolekcyjna i Komunia św.

17.15   Spowiedź św.

18.00   Msza św. z nauką ogólną