OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnicróżańcowych.Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie panie, będziemy się modlić w ich intencji z racji Święta Kobiet. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

2. W każdą środę przez okres Wielkiego Postu, jak w latach poprzednich, będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godz. od 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Zapraszamy nawet na kilkanaście minut by się pomodlić przed Najśw. Sakramentem. Wspólny będzie tylko początek i zakończenie. W tym czasie będzie można skorzystać ze spowiedzi. Podejmijmy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, by Jezus nie był osamotniony w naszej wspólnocie. Może to być jedno z naszych postanowień wielkopostnych.

3. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

4. II Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Ad Gentes”. Będzie ona Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Stąd po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dla polskich misjonarzy. Gorzkie Żale o godz. 16.30 a po nich Msza św. W tym dniu obchodzimy również 9 rocz. wyboru papieża Franciszka. Wesprzyjmy Go naszymi modlitwami. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. katecheza.

5. Trwa okres Wielkiego Postu. Zachęcamy parafian do podejmowania praktyk pokutnych. Jedną z form w tym roku są wielkopostne koperty, którymi możemy wesprzeć między innymi: Dom Samotnej Matki i Dziecka, oraz schroniska dla bezdomnych. Szczegóły w kopercie. Koperty są do wzięcia w kruchcie kościoła przez dorosłych. Można również nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone dla biednych. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu i możemy zanieść w święta na groby naszych bliskich.

6. Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście w minioną niedzielę, na pomoc Ukrainie. Złożono 3391 zł i za 4 ofiary indywidualne w kwocie 500 zł. Dziękujemy również za dary, o które prosił Ks. Abp. Dary będziemy przyjmować do najbliższego piątku włącznie. Na razie nie potrzeba odzieży.

7. Dziękuję panu Waldemarowi Krupińskiemu za prace wykończeniowe przy kaplicy i p. Sławomirowi Szklarzyk za prace elektryczne

8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy

9. Bóg zapłać 7 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiarę w kwocie 160 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do końca – obie strony.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Bednarka l. 64 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek…..