OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na pomoc Ukrainie.

2. Środą popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Wielki Post jest czasem pokuty i umartwienia. Wiele osób rezygnuje z nałogów, inne podejmują rozmaite praktyki pokutne po to, by zapanować nad sobą i zbliżyć się do cierpiącego Jezusa. Zachęcam do tych praktyk parafian. Jedną z form są skarbonki, do których można składać ofiary z niewydanych pieniędzy na „przyjemności”. Zachęcamy również rodziny, które nie mają małych dzieci do włączenia się w tą akcję. Skarbonki będą rozdawane w późniejszym terminie. W najbliższym czasie będą też do nabycia paschaliki wielkanocne. 

3. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 16.30, zaraz po niej Msza św., a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30 i zaraz po nich Msza św. Oba nabożeństwa związane są z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Św. Obowiązkowo na Drogę Krzyżową przychodzą dzieci komunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i od godz. 16.15. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na Drogę Krzyżową o godz. 16.30, po której udzielimy Komunii św. a potem Msza św. Odwiedziny zgłoszonych chorych w piątek od godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie panie, będziemy się modlić w ich intencji z racji Święta Kobiet.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę inwestycyjną. Złożono 2.483 zł.

7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

8. Nikt z wyznaczonego odcinka ul. Lakowej nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do nr 133. Obie strony. W Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów do dekoracji ołtarzy.                                                                                         

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Ptaka l. 59 z ul. Rydla, Henrykę Kott l. 89 z ul. Leśnej oraz Danutę Dygas l. 69 z ul. Wrońskiego. Wieczny odpoczynek….