OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 06.02.2022 R.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii obchodzić go będziemy 13 lutego. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc domom z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych w naszej Archidiecezji, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne „Betel”. O godz. 11.30 odprawimy Mszę św. w intencji osób chorych i starszych oraz tych, którzy się nimi opiekują. W trakcie Mszy św. udzielimy sakramentu chorych, tym osobom chorym i starszym, które będą sobie życzyły. Osoby młodsze, ale chore też mogą ten sakrament przyjąć. I tu prośba do rodzin o zorganizowanie chorym i starszym, których da się przywieź do kościoła, transportu i opieki. Spowiedź dla chorych od godz. 11.00.

3. W całym Kościele trwają przygotowania do Synodu, również w naszej Archidiecezji. Jedną z form poznania opinii wiernych na tematy związane z parafią są anonimowe ankiety do wypełnienia przez parafian. Ankiety są wyłożone w kruchcie kościoła, stąd prośba, by jak najwięcej parafian zaangażowało się w ich wypełnienie. Ankiety można oddać w parafii lub wysłać do Zespołu Synodalnego do 31.03.2022 r.

4. Bóg zapłać za 4 ofiary kolędowe w kwocie 350 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone 2 lutego na wsparcie zakonów klauzurowych. Złożono 258,80 zł.

5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Moje Pismo Tęcza”.

6. Bóg zapłać p. Sewerynowi Krajewskiemu z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Chłopskiej.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Tomaszewskiego l. 91 byłego parafianina. Wieczny odpoczynek…..