OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022 R.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.

2. Od 31 stycznia (poniedziałek) wracamy do odprawiania Mszy św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Na ten dzień serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież na godz. 17.30 do pomocy przy rozbieraniu szopki.

3. We środę (2 lutego) przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Kościół obchodzi również dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 08.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic na obu Mszach św. Na Mszy św. o godz. 17.00 dodatkowo poświęcimy dzieciom komunijnym świece i książeczki.  Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Po Mszach św. zbierać będziemy do puszki ofiary na pomoc zakonom klauzurowym. W tym dniu przypada również rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi w naszej archidiecezji przez Ks. Abpa Wacława Depo. Wspierajmy Go naszymi modlitwami.

4.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na Mszy św. Do zgłoszonych chorych pojedziemy w piątek od godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Moje Pismo Tęcza

7. Bóg zapłać państwu Joannie i Adamowi Masicom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Leśnej do końca, obie strony i tych, którzy nie mogli przyjść w wyznaczonym dla nich czasie.

8. Dziękuję p. Sławomirowi Szklarzyk za zamontowanie kinkietów w kaplicy i na plebanii.

9. Zaproszenie na rekolekcje małżeńskie wywieszone jest w kruchcie kościoła.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku w następującym porządku: wtorek i piątek zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. W środy kancelaria będzie nieczynna.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Kaczmarka l. 71 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek…..