OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz „Caritas”, a po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na projekt „Kuchnia św. Józefa”. Na ten cel były również składane koperty wielkopostne. Kto by jeszcze chciał wspomóc ten projekt może to uczynić w Tygodniu Miłosierdzia. Dziękujemy za już złożone ofiary. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale codziennie, szczególnie między godz. 15.00 a 16.00, lub w innym wygodnym czasie.

2.  „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.” W związku z tym świętem prosimy parafian o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i watykańskiej.

3. W piątek o godz. 8.00 Msza Św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem  Czytania Pisma Świętego. Rozpoczynamy nią także Tydzień Biblijny. Taca z tej niedzieli będzie tacą inwestycyjną.

5. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby parafialne przelaną na konto parafii w kwocie 500 zł.

6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela

7. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 40 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do nr 133. Obie strony. Prosimy nie kupować kwiatów.