OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 04.04.2021 r.

1. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i zbierającym. Zebrano 2612 zł. Dziękuję również za ofiarę indywidualną na potrzeby parafialne w kwocie 200 zł.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie „Ołtarza przechowania” i „Grobu Pańskiego” Ks. Tadeuszowi,  p. Waldemarowi Krupińskiemu i  wszystkim, którzy im pomagali. Dziękujemy p. Ani Dryfik za wymianę obrusów i udekorowanie kościoła kwiatami . P. Mirosławowi Gospodarkowi za uporządkowanie obejścia kościoła i wszystkim, którzy na rożne sposoby pomagają parafii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i uświetnili Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie: p. Szafarzom, Służbie Liturgicznej, obu strażom pożarnym za wartę, oraz wszystkim uczestnikom świętych obrzędów.

4. Dziś i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Jutro taca na KUL.

5. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a kancelaria czynna będzie tylko po południu.

6. W piątek nie obowiązuje post z racji oktawy świąt Wielkanocnych.

7. Najbliższa niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „ Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i o godz. 17.00 Msza św.

8. Z „daru ołtarza” dzieci komunijnych został zakupiony lichtarz pod paschał i kilka drobnych rzeczy do kościoła. Została jeszcze połowa kwoty.

9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

10. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do skrzyżowania z ul. Busolową. Obie strony.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Kępińską l. 82 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…

12. Życzenia ….

Wielkanoc, 2021 r.

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” J 11,25

Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem. Niech On umacnia nas i wspiera. Niech darzy nas nadzieją i wiarą, które pomogą nam razem z NIM pokonywać codziennie: zniechęcenie, przeciwności, lęk, grzech i śmierć. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, Bożych łask i zdrowia na ten trudny czas

Życzy Ks. Krzysztof z Ks. Tadeuszem.