OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021 r.

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

2. We wtorek od godz. 9.00 pojedziemy do chorych, którzy zostaną zgłoszeni.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji zapraszamy chętnych do pomocy przy robieniu Grobu Pańskiego. W tym dniu o godz. 19.30 wyjdzie z naszej parafii Droga Krzyżowa na Jasną Górę, organizowana we wszystkie środy Wielkiego Postu. W każdą środę rozpoczynała się w innej parafii.

4. Triduum  Paschalne:

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania (ciemnicy). Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy do adoracji. Po Mszy św. będzie ostatnia możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

Wielki Piątek rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo adoracji Krzyża św. bez ucałowania. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Obowiązuje post ścisły. Dzieci, które systematycznie uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, oddają podpisane wyklejanki.

W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do Mszy św. rezurekcyjnej, którą rozpoczniemy „liturgią światła” o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy paschaliki (świece) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończeniu liturgii wielkosobotniej procesja rezurekcyjna po kościele. Idzie tylko Służba Liturgiczna, a wierni pozostają na swoich miejscach. Poświęcenie pokarmów tylko w kościele lub przed (w zależności od pogody) z zachowaniem reżimów sanitarnych o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i po południu o godz. 16.00. Kościół zachęca do zachowania postu do wigilii paschalnej.

5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2194,50 zł i za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

8. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 120 zł. Oficjalnego sprzątania w przyszłym tygodniu nie będzie.

9. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Gąsior l. 43 z ul. Listonoszy, śp. Mariannę Tomanek l. 87 z ul. Lakowej i śp. Halinę Zębik l. 83 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek…

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO  STOŁU  PRZED  UROCZYSTYM  POSIŁKIEM  W  NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

–  Ojciec rodziny lub przewodniczący rozpoczyna znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy odpowiadają: Amen.

Zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego. 1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”

Po odczytaniu tekstu przewodniczący rozpoczyna modlitwę

Ojcze nasz., Zdrowaś Maryjo… oraz Wierzę w Boga.

Na zakończenie przewodniczący odmawia modlitwę:

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Wszyscy odpowiadają: Amen

-Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja Wszyscy odpowiadają: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Wszyscy odpowiadają: Amen.

Ojciec rodziny lub przewodniczący kończy znakiem krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy odpowiadają: Amen.