OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.  Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty.

3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia.

4. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

6. Jak co roku zbierane są ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za zebrane do tej pory serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Kto jeszcze może złożyć ofiarę na ten cel to bardzo prosimy.

7. W ramach jałmużny wielkopostnej są też do wzięcia koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć budowę Kuchni Caritas w Częstochowie. Koperty są w kruchcie kościoła.

9. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Chłopskiej za sprzątanie kościoła. Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Lakowej od początku do nr 50 – obie strony.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Skalik l. 88 z ul. Leśnej, śp. Stanisława Gendek l. 82 z ul. Powstańców Warszawy, śp. Halinę Kowalską l. 71 z ul. Rydla i śp. Jerzego Sarbinowskiego l. 64 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek…..

11. Policja w Częstochowie w związku z przypadkami kradzieży z włamaniami, prosi o zachowanie ostrożności. Szczegóły wywieszone są w kruchcie kościoła

KOMUNIKAT:

„W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu nasiliła się aktywność oszustów, którzy okradają seniorów z dorobku ich życia. Od stycznia na terenie Częstochowy i powiatu oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Łupem oszustów padło już łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

Przestępcy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych z numeru zastrzeżonego. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel – wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy.

Apelujemy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują obywateli o prowadzonych działaniach.

Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem.

Nie dajcie się nabrać na to, że wasze oszczędności są zagrożone i musicie je przekazać policjantom. To oszustwo. Nie wypłacajcie z banku oszczędności ani nie zaciągajcie kredytów.

Pod żadnym pozorem nie przekazujcie swoich pieniędzy obcym osobom podającym się za nieumundurowanego policjanta.

Skontaktujcie się najpierw z kimś z rodziny lub z Policją, rozłączając połączenie i wybierając numer alarmowy 997.

Bądźcie ostrożni i nieufni, gdy w grę wchodzi wasz majątek.”