OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020 r.

1. Dziś z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy różańce dzieciom pierwszokomunijnym, a po Mszy św. o godz. 9.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza (klasy szóste).

2. Od poniedziałku będziemy przyjmować na wypominki. Kartki na wypominki są przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Wypominki na każdy okres piszemy na osobnej kartce. Osobno roczne (półroczne), oktawalne i jednorazowe. Ofiary jak w roku ubiegłym.

3. We wtorek nabożeństwo różańcowe będziemy przeżywać, jako nabożeństwo fatimskie.

4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Na różańcu modlić się będziemy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.

5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym dniu wspominamy również św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia. Modlić się będziemy w intencji służby zdrowia również na różańcu. Zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 9.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza. Taca z tej niedzieli będzie tacą inwestycyjną. W tym dniu również liczenie wiernych.

7. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych.

8. Bóg zapłać za 4 ofiary indywidualne na remont kościoła w kwocie 1500 zł.

9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

10. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Drzymały 5 za sprzątanie kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 8 i 10.

11. Miesiąc październik jest czasem porządków na cmentarzu, stąd więcej śmieci niż zwykle. Częściej będziemy je wywozić, ale nie zawsze zdążymy na bieżąco. Myślę, że nie powtórzy się sytuacji z poprzedniego roku. O porządek na cmentarzu musimy dbać wszyscy. Prośba do tych, co wrzucają wieńce do kontenerów, by je połamać albo odłożyć na bok, bo się nastroszą, inni wrzucą na to śmieci i zaraz kontener pełny. Pamiętajmy, że wywóz śmieci znów zdrożał.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Brodeckiego l. 75 i śp. Tadeusza Rataj l. 79. Obaj z ul. Powstańców W-wy. Wieczny odpoczynek…