OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020 r.

1. Odpowiadając na zarządzenie KEP, dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary dla małych uchodźców z wyspy Lesbos, którzy w trakcie pożaru utracili rodziców i opiekunów w drodze do Europy.

2. W poniedziałek przypada dzień imienin naszego Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy o Arcypasterzu w naszych modlitwach.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 2694,20 zł. Dziękuję również za dwie ofiary indywidualne w kwocie 280 zł.

4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie i niedzielę o godz. 16.30 azaraz po nich Msza św. ok. godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.  Dzieci będą miały rozdawane obrazki. Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych przewidziane są nagrody. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w różańcu dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W tym dniu po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16.00. Do chorych pojedziemy od godz. 9.30. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na nabożeństwo różańcowe. Po zakończeniu nabożeństwa będzie Komunia św. Przypominamy rodzicom, że dzieci po I Komunii św. mają obowiązek odprawić 9 I piątków miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi Ks. prałat Kazimierz Bednarski. Zapraszamy na Sumę odpustową zarówno parafian jak i gości. Szczególne zaproszenie kieruję pod adresem Służby Liturgicznej z panami Szafarzami, chóru z p. Organistką, PRD, Żywego Różańca, dziewczynek do sypania kwiatków wraz z opiekunkami, strażaków z pocztami sztandarowymi i całej asysty. Dzieci w tym dniu przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00, a nie jak zawsze na godz. 9.30. Odpust wymaga też przygotowania duchowego, stąd spowiedź w sobotę od godz. 16.15.

7. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie 2 października na godz. 19.00 na plebanię.

8. Przypominamy o obowiązku zgłoszenia się do kancelarii parafialnej osób, które mają groby na naszym cmentarzu, celem uzgodnienia właścicieli, wpisania opłaty (potwierdzenie opłaty), zgłoszenia brakujących numerów i wpisanie osób zmarłych tych, których nazwiska nie były umieszczone na tablicy oraz uiszczenia obowiązujących opłat.

9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, „Moje Pismo Tęcza”, gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”, kalendarze i magnesy z wizerunkiem św. Teresy –2 zł.

10. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Drzymały 1 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 200 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Drzymały 3 i 4

11. Od 1 października kancelaria parafialna czynna będzie po południu o godzinę wcześniej niż do tej pory.

12. Trwają remonty, ale o nich jak będzie mniej ogłoszeń.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Bednarczyka l. 36 z ul. Lakowej i Zdzisława Ciurę l. 57 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek …