OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19.07.2020 r.

1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

2. W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy patronki Europy, a w sobotę św. Jakuba Apostoła.

3. Przypomnę, że w każdy czwartek tygodnia po Mszy św. porannej, odprawiane jest nabożeństwo do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zachęcam do udziału w tej wspólnej modlitwie.

4. W przyszła niedzielę 26 lipca, wspominać będziemy św. Krzysztofa patrona kierowców. W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się po wszystkich mszach św. Pojazdy gromadzimy na parkingu. W tym dniu będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Niech te ofiary będą wyrazem wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry.  ( Organizatorzy proponują 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr). Każdy kierowca po zakończeniu mszy św. podejdzie do swojego pojazdu i po poświęceniu otrzyma pamiątkę ze św. Krzysztofem i może złożyć ofiarę. Ofiar związanych z poświęceniem pojazdów nie składamy na tacę. Zapraszam wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami. Zapraszamy również dzieci z rowerami i hulajnogami.

5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „ Tęcza

6. Nikt nie przyszedł do sprzątania Kościoła z ul. Żywopłotowej , Mirtowej i Ozonowej. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul.Rydla 1.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Szczepana Pabiasza  l. 68 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek …

____________________________________________________________

W wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej popołudniowej, ale Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą św. niedzielną. W dni powszednie Msze św. są odprawiane w następującym porządku:

poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00

wtorek i czwartek o godz. 8.00.

Mogą zdarzyć się dodatkowe msze św. Będziemy je zapowiadać.                                        W  lipcu i sierpniu  kancelaria parafialna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku  ( z wyjątkiem środy oraz świąt kościelnych i państwowych) w następującym porządku: 

Poniedziałek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. a we wtorek i czwartek po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 do 9.00.