OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019 r.

1. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszki ofiary na misje, a po mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16.00. Wszyscy odprawiający I piątki miesiąca, muszą uczestniczyć 1 listopada we Mszy św. i przyjąć Komunię Św. Dzieci też.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00 i  9.30, a o godz. 11.30 w kościele na cmentarzu i po niej procesja z wypominkami za zmarłych. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Na cmentarzu, jak co roku, będą zbierane ofiary na nasze Częstochowskie Seminarium Duchowne. Prosimy o wsparcie. Wypominki można zamówić również na cmentarzu, bo tam do Mszy św. o godz. 11.30 będzie Ks. Robert. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Zatroszczmy się o groby naszych bliskich i o porządek na cmentarzu.

4. W sobotę Dzień Zaduszny. Pamiętajmy w tym okresie o możliwości uzyskania odpustów za zmarłych.

5. Do chorych pojedziemy 2 listopada w umówionych godzinach.

6. Msze św. oktawalne będą odprawiane o godz. 17.00 a po nich różaniec za zmarłych z wypominkami. W niedzielę 3 listopada nie będzie różańca tylko sama msza św. oktawalna. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 2945,60 zł. Dziękuję również za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

10. Bóg zapłać 7 osobom z ul. Drzymały 1 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 143 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 3 i 4.

11. Liczenie wiernych: obecnych na Mszach św. 704 osoby w tym dzieci i 275 osób przystąpiło do Komunii św.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Sławskiego l. 72 z ul. Listonoszy i Janinę Mękarską l. 81 z Placu Walecznych. Wieczny odpoczynek…..

ODPUSTY

1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa według intencji Ojca Św. (Ojcze nasz…, Wierzę w Boga…, Chwała Ojcu…). Zapraszam w te dni do wspólnej modlitwy.

2. W Dniu Zadusznym można zyskać 1 raz odpust zupełny i ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary i spełnić pozostałe warunki. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa według intencji Ojca Św.