• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020 r.

  1. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie po zakończonym remoncie nawy bocznej około 65 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.

  2. W środę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  3. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 nabożeństwo z wypominkami jednorazowymi, podobnie jak na cmentarzu. Po południu Mszy św. nie będzie.

  Zatroszczmy się o groby naszych bliskich i o porządek na cmentarzu, ale pamiętajmy, że to, co na grobie, to dla ludzkiego oka, a dla zmarłych najważniejsza jest modlitwa. Nie zapominajmy o modlitwie osobistej i tej, którą zanosi Kościół, czyli o Mszach św. i wypominkach. Zachowajmy właściwe proporcje między tym, co zewnętrzne, a co duchowe.

  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 1803,80 zł. Dziękuję również za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  5. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa są odprawiane o godz. 16.30 a po nich Msza św. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.

  6. Już dziś informujemy, że przy obecnych obostrzeniach, chorych będziemy odwiedzać tylko w tych przypadkach, gdzie będzie taka potrzeba, na wyraźną prośbę zainteresowanych.

  7. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo odbędzie się 8 listopada po Mszy św. o godz. 9.30.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  9. Bóg zapłać 2 osobom z ul. Wopistów 1 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 50 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Wopistów 5, 6, 7 i 8.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Bednarek l. 93 z ul. Czajkowskiego. Wieczny odpoczynek…..                                     

  ODPUSTY

  1. Od 1 do 30 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

  Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa według intencji Ojca Św. (Ojcze nasz…, Wierzę w Boga…, Chwała Ojcu…). Zapraszam w te dni do modlitwy.

  2. W Dniu Zadusznym można zyskać 1 raz odpust zupełny i ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary i spełnić pozostałe warunki.

  Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa według intencji Ojca Św.

  W tym roku Ojciec Św. Franciszek, ze względu na pandemię, daje możliwość wydłużenia czasu na zyskanie odpustu i nawiedzenie kościoła lub cmentarza duchowo dla wyszczególnionej grupy osób.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020 r.

  1. Z powodu zaostrzeń związanych z pandemią, w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo w nabożeństwie około 55 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.

  2. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  – Tą niedzielą rozpoczynamy też Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. Cały tydzień modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie na nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy.

  – Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza).

  – W dniu dzisiejszym wspominamy też św. Łukasza patrona służby zdrowia. W tym trudnym dla służby zdrowia okresie, chcemy wyrazić im naszą wdzięczność dzisiejszą modlitwą różańcową.

  3. Jutro Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej. Wspominamy też bł. Księdza Jerzego Popiełuszkę.

  4. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji Dnia Papieskiego na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Złożono 515 zł.

  6. Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Wypominki na każdy okres piszemy na osobnej kartce. W tym roku w związku z decyzją Ks. Arcybiskupa, wynikającą z pandemii, nie będzie procesji na cmentarzu, jak również wspólnej Mszy św. Wypominki jednorazowe czytać będziemy na nabożeństwie za zmarłych w naszym kościele po Mszy św. o godz. 11.30.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Drzymały 10 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 110 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców z ul. Wopistów, bloki 1, 2, 3 i 4.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020 r.

  1. Dziś z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy różańce dzieciom pierwszokomunijnym, a po Mszy św. o godz. 9.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza (klasy szóste).

  2. Od poniedziałku będziemy przyjmować na wypominki. Kartki na wypominki są przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Wypominki na każdy okres piszemy na osobnej kartce. Osobno roczne (półroczne), oktawalne i jednorazowe. Ofiary jak w roku ubiegłym.

  3. We wtorek nabożeństwo różańcowe będziemy przeżywać, jako nabożeństwo fatimskie.

  4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Na różańcu modlić się będziemy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.

  5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym dniu wspominamy również św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia. Modlić się będziemy w intencji służby zdrowia również na różańcu. Zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 9.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza. Taca z tej niedzieli będzie tacą inwestycyjną. W tym dniu również liczenie wiernych.

  7. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych.

  8. Bóg zapłać za 4 ofiary indywidualne na remont kościoła w kwocie 1500 zł.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Drzymały 5 za sprzątanie kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 8 i 10.

  11. Miesiąc październik jest czasem porządków na cmentarzu, stąd więcej śmieci niż zwykle. Częściej będziemy je wywozić, ale nie zawsze zdążymy na bieżąco. Myślę, że nie powtórzy się sytuacji z poprzedniego roku. O porządek na cmentarzu musimy dbać wszyscy. Prośba do tych, co wrzucają wieńce do kontenerów, by je połamać albo odłożyć na bok, bo się nastroszą, inni wrzucą na to śmieci i zaraz kontener pełny. Pamiętajmy, że wywóz śmieci znów zdrożał.

  12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Brodeckiego l. 75 i śp. Tadeusza Rataj l. 79. Obaj z ul. Powstańców W-wy. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.10.2020 r.

  1. Przeżywamy dziś w odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież i starszych. Do tej pory mało osób uczestniczy w nabożeństwach. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 16.30. Postarajmy się przynajmniej raz w październiku uczestniczyć w różańcu. Mówię o tych, którzy nie mają innych zobowiązań.

  3. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  4. W piątek przypada 54 rocznica konsekracji naszego kościoła. Od godz. 16.00 spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania, którzy nie byli jeszcze w tym miesiącu.

  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy różańce dzieciom pierwszokomunijnym, a po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza (klasy szóste).

  6. Bóg zapłać ofiarę indywidualną pewnej osobie w kwocie 200 zł. Dziękujemy za ofiary chorym, których odwiedziliśmy w I piątek. Chorzy złożyli 790 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8. Nikt z ul. Drzymały 3 i 4 nie przyszedł do sprzątania kościoła.

  Bóg zapłać 6 osobom z parafii, które odpowiedziały na moją prośbę by przygotować kościół na odpust. Nie życzyły sobie by wymieniać je imiennie. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 5 i 6.

  9. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna po południu o godzinę wcześniej.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Szyję l. 68 z ul. Gościnnej i Mariannę Mysłek l. 76 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020 r.

  1. Odpowiadając na zarządzenie KEP, dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary dla małych uchodźców z wyspy Lesbos, którzy w trakcie pożaru utracili rodziców i opiekunów w drodze do Europy.

  2. W poniedziałek przypada dzień imienin naszego Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy o Arcypasterzu w naszych modlitwach.

  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 2694,20 zł. Dziękuję również za dwie ofiary indywidualne w kwocie 280 zł.

  4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie i niedzielę o godz. 16.30 azaraz po nich Msza św. ok. godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.  Dzieci będą miały rozdawane obrazki. Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych przewidziane są nagrody. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w różańcu dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W tym dniu po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16.00. Do chorych pojedziemy od godz. 9.30. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na nabożeństwo różańcowe. Po zakończeniu nabożeństwa będzie Komunia św. Przypominamy rodzicom, że dzieci po I Komunii św. mają obowiązek odprawić 9 I piątków miesiąca.

  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi Ks. prałat Kazimierz Bednarski. Zapraszamy na Sumę odpustową zarówno parafian jak i gości. Szczególne zaproszenie kieruję pod adresem Służby Liturgicznej z panami Szafarzami, chóru z p. Organistką, PRD, Żywego Różańca, dziewczynek do sypania kwiatków wraz z opiekunkami, strażaków z pocztami sztandarowymi i całej asysty. Dzieci w tym dniu przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00, a nie jak zawsze na godz. 9.30. Odpust wymaga też przygotowania duchowego, stąd spowiedź w sobotę od godz. 16.15.

  7. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie 2 października na godz. 19.00 na plebanię.

  8. Przypominamy o obowiązku zgłoszenia się do kancelarii parafialnej osób, które mają groby na naszym cmentarzu, celem uzgodnienia właścicieli, wpisania opłaty (potwierdzenie opłaty), zgłoszenia brakujących numerów i wpisanie osób zmarłych tych, których nazwiska nie były umieszczone na tablicy oraz uiszczenia obowiązujących opłat.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, „Moje Pismo Tęcza”, gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”, kalendarze i magnesy z wizerunkiem św. Teresy –2 zł.

  10. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Drzymały 1 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 200 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Drzymały 3 i 4

  11. Od 1 października kancelaria parafialna czynna będzie po południu o godzinę wcześniej niż do tej pory.

  12. Trwają remonty, ale o nich jak będzie mniej ogłoszeń.

  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Bednarczyka l. 36 z ul. Lakowej i Zdzisława Ciurę l. 57 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

  2. W poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

  3.  Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

  4. Odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus planowany jest na 4 października. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00.

  5. Bóg zapłać za jedną ofiarę przelaną na konto parafii i dwie ofiary indywidualne. Razem 450 zł.

  6. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie 2 października na godz. 19.00 na plebanię.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, „Moje Pismo Tęcza” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy” oraz kalendarze.

  8. Bóg zapłać 2 osobom z ul. Czajkowskiego 4 za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 40 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały – bloki 1 i 2.

  9. Prośba do wszystkich by śmieci z cmentarza wrzucać do kontenerów. Bardzo proszę by wieńce czy inne wiązanki połamać i dopiero wrzucić do kontenera. To jest nasza wspólna sprawa. My za to płacimy.

  10. Rozpoczęliśmy remont dachu od wymiany rynien spustowych. Część została wymieniona, następna część czeka na wymianę. W tym tygodniu ma się rozpocząć malowanie dachu. W dalszej kolejności czekają nas poprawki na wieży i poprawki wewnątrz kościoła, przy ołtarzu Matki Bożej.

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Zawieja l. 85, naszą byłą parafiankę. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Po Mszy św. o godz. 9.30 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych. O godz. 16.30 nabożeństwo fatimskie a po nim Msza św.

  2. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Od tego dnia rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok.

  3. W piątek o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada też doroczne święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci szkolne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Bierzmowani, grupa starsza, przychodzą zamiast spotkania w przyszłą niedzielę. Msza św. będzie poprzedzona spowiedzią od godz. 17.15. Zapraszamy do skorzystania.

  4. Przyszłą niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu.  Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.Bardzo proszę o wypełnienie deklaracji, które przekażemy przez dzieci i oddanie ich na spotkaniu. Zapraszamy oboje rodziców. Taca z tego dnia będzie tacą inwestycyjną.

  5. Przypominamy rodzicom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w katechezie szkolnej. Uczniowie, którzy zrezygnują z katechizacji muszą się liczyć z konsekwencjami. Po przerwie nie mogą przystąpić do kolejnych sakramentów, nie mogą też zostać rodzicami chrzestnymi, mimo bierzmowania. Wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy chcą otrzymać zaświadczenie, że mogą być chrzestnymi przychodzą do kancelarii z zaświadczeniem o uczestnictwie w katechezie szkolnej.

  6. Ponieważ w dużej mierze nie znamy właścicieli grobów, w których nikt nie jest pochowany, ani ich numerów, jak również dysponentów wielu grobów, zatem zapraszamy do kancelarii parafialnej z dokumentem opłaty i orientacyjnym numerem grobu, jeśli nie jest naklejony. Jeśli jest to proszę o spisanie kwatery i numeru grobu. Z czasem groby nieopłacone będą likwidowane.

  7. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w kwocie 1500 zł., dzieciom (13 osób) za dar na misje w kwocie 930 zł. i za 2 ofiary indywidualne w kwocie 100 zł.

  8. Po Mszy św. będzie do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, „Moje Pismo Tęcza” i kalendarze na przyszły rok.

  9. Nikt z ul. Czajkowskiego 1 i 2 nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Czajkowskiego 4 i 6.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2020 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Od obecnego tygodnia wieczorna Msza św. sobotnia będzie miała charakter dnia powszedniego.

  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  piątek spowiedź rano przed Mszą św., a po południu (szczególnie dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny) od godz. 17.00 i o godz. 19.15 dla dzieci, rodziców dzieci komunijnych i bliskich.

  Do chorych pojedziemy od godz. 9.30.

  5. Kończy się wakacyjna przerwa, a od wtorku rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego chcemy przede wszystkim podziękować Panu Bogu za czas wakacji i prosić Go o błogosławieństwo, dary i owoce Ducha Św., oraz potrzebne łaski na nowy rok szkolny. W tym roku wyjątkowo uczynimy to w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Poświęcimy też pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów i Grono Pedagogiczne. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. Prosimy osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi o wybranie innej Mszy św. Chodzi również o warunki sanitarne.

  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za 3 ofiary indywidualne w kwocie 250 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i kalendarze ścienne na 2021 rok z Ojcem Św. Janem Pawłem II lub z Prymasem Wyszyńskim.

  Cena 4 zł.

  8. Bóg zapłać za gruntowne posprzątanie kościoła i otoczenia rodzicom dzieci komunijnych. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wyznaczonych rodziców dzieci komunijnych.

  9. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku w następującym porządku: wtorek i piątek zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30

  poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

  po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych).

  W środy kancelaria będzie nieczynna.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysławę Ciekot l. 85 z ul. Lotosu. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2020 r.

  1. Na dziś nasza parafia ma wyznaczony termin uczestnictwa w  Nowennie na Jasnej Górze na godz. 18.30. Bardzo serdecznie prosimy parafian o uczestnictwo. Dojazd we własnym zakresie.

  2. We wtorek o godz. 17.30 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a dla rodziców w salce nad zakrystią.

  3. W wigilię uroczystości NMP Częstochowskiej 25 sierpnia Ks. Abp. zaprasza na uroczyste nieszpory do Bazyliki Archikatedralnej na godz. 17.00, a po nich na procesję maryjną z Katedry na Jasną Górę. Msza św. przed Szczytem Jasnogórskim zakończy wigilijne nabożeństwo.

  4. W środę 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej patronki naszej archidiecezji. Ten dzień jest dniem odpustu w całej naszej archidiecezji. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 7.45 wyruszy nasza piesza pielgrzymka parafialna na Jasną Górę.

  Msze św. w parafii o godz. 8.00 i 18.00.

  5. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w kwocie 2240 zł. i za ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu w kwocie 900,70 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i kalendarze ścienne na 2021 rok z Ojcem Św. Janem Pawłem II lub z Prymasem Wyszyńskim. Cena 4 zł.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 3 osobom z ul. Rydla 8 i za ofiarę w kwocie 50 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.

  9. Ponieważ zmieniliśmy termin I Komunii św. na 6 września, stąd zmieniły się godziny zamówionych na tą niedzielę Mszy św. Intencje i godziny Mszy św. po zmianie wywieszone są w kruchcie kościoła.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dariusza Boreckiego l. 54 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek ……

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.08.2020 r.

  1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną, a po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu.

  2. Od 17 sierpnia rozpoczyna się na Jasnej Górze Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Nasza parafia ma wyznaczony termin uczestnictwa na 23 sierpnia na godz. 18.30. Bardzo serdecznie prosimy parafian o uczestnictwo w tej Nowennie na Jasnej Górze. Dojazd we własnym zakresie.

  3. We wtorek o godz. 17.30 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  4. W piątek Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za 3 ofiary indywidualne w kwocie 200 zł. i dziękuję p. Leszkowi Ocińskiemu z ul. Leśnej za wykoszenie ogrodu.

  6. Bóg zapłać za udekorowanie kościoła na uroczystość Wniebowzięcia NMP.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i kalendarze ścienne na 2021 rok z Ojcem Św. Janem Pawłem II lub z Prymasem Wyszyńskim. Cena 4 zł.

  8. Nikt z ul. Rydla 6 i 7 nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Rydla 8, 9, 11.

  9. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy chętnych na naszą pieszą pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę.

  10. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są na tablicy ogłoszeń.   ——————————————————————————————-