• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022 r.

  1. Przeżywamy dziś w odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież i starszych. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 16.30. Zapraszam do udziału wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.  Dzieci będą miały rozdawane obrazki, a na zakończenie najbardziej sumienne dostaną nagrody.

  3. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16.00. Do chorych pojedziemy od godz. 9.30. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na nabożeństwo różańcowe. Po zakończeniu nabożeństwa będzie Komunia św. Przypominamy rodzicom, że dzieci po I Komunii św. mają obowiązek odprawić 9 I piątków miesiąca. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w różańcu dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

   5. W przyszłą niedzielę przypada 56 rocznica konsekracji naszego kościoła. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy różańce dzieciom pierwszokomunijnym, a po tej Mszy św. spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania i zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać za ofiarę pewnej osobie w kwocie 100 zł.

  8. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Powstańców Warszawy za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 160 zł, oraz Ks. Jarosławowi i ministrantom za przygotowanie otoczenia kościoła na odpust. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powstańców Warszawy do nr 125. Obie strony.

  9. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna po południu o godzinę wcześniej.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022 r.

  1. Od poniedziałku rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok.

  2. W środę przypada dzień imienin naszego Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy o Arcypasterzu w naszych modlitwach.

  3. W czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

  4. W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszej patronki, ale uroczystości odpustowe przeżyjemy w niedzielę. Tym dniem rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie i niedzielę o godz. 16.30 azaraz po nich Msza św. czyli ok. godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.  Dzieci będą miały rozdawane obrazki. Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych przewidziane są nagrody. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w różańcu dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Proboszcz Marek Jelonek z Czarnożył. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy na Sumę odpustową zarówno parafian jak i gości. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem Służby Liturgicznej z panami Szafarzami, chóru z p. Organistką, PRD, Żywego Różańca, dziewczynek do sypania kwiatków wraz z opiekunkami, strażaków z pocztami sztandarowymi i całej asysty. Dzieci w tym dniu przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00, a nie jak zawsze na godz. 9.30. Zmiana tajemnic różańcowych 9 października.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 2702,50 zł. i za 3 ofiary indywidualne w kwocie 800,00 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8.  Bóg zapłać następującym osobom z ul. Powstańców W-wy: Teresie Jarosz, Wiesławie i Wawrzyńcowi Musialak, Zygmuntowi Ciura i 2 paniom, które pomagały, za sprzątanie kościoła i ofiarodawcom za ofiarę w kwocie 60 zł. Do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych parafian z ul. Powstańców W-wy do nr 110, obie strony. A ponieważ jest to sprzątanie na odpust parafialny i będzie go więcej, bo również na zewnątrz, zapraszamy także osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu naszej świątyni na tą uroczystość. Sprzątać można w piątek wieczorem lub w sobotę.

  9. Od 3 października kancelaria parafialna czynna będzie po południu o godzinę wcześniej niż do tej pory, czyli około godz. 17.30.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Klimczaka l. 61 z ul. Chłopskiej. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Wspominamy też św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  2. W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu odbywać się będzie dekanalna pielgrzymka chorych. Nasz dekanat pielgrzymuje jak w latach poprzednich do par. św. Wojciecha, na godz. 11.00. Zapraszamy do udziału. Ks. Proboszcz może zabrać 4 osoby. Chętne osoby proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

  3. Zgodnie z zapowiedzią, kandydaci do bierzmowania będą mieli indywidualne spotkania, celem zaliczenia poprzedniego roku. Kandydaci przychodzą na spotkanie z indeksami. Zaliczenie dotyczy uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach i spotkaniach. Porządek następujący: wtorek o godz. 17.00 kl. VIII a, 17.30 kl. VIII b i c. Czwartek o godz. 17.00 kl. VII. W uzasadnionych wypadkach termin uzgadniamy indywidualnie. Obecność obowiązkowa.

  4. W piątek wspomnienie św. O. Pio.

  5. Odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus planowany jest na 2 października. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył były wikariusz tej parafii Ks. Marek Jelonek obecny proboszcz w Czarnożyłach koło Wielunia.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać następującym osobom z ul. Powstańców W-wy: Annie i Mateuszowi Dyndał, Dorocie Miklis, Ewelinie, Lenie i Miłoszowi Karlińskim, Annie Fogel i Elżbiecie Pęczek za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę w kwocie 30 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powstańców W-wy do nr 86. Obie strony.

  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Zasadę l. 87 z ul. Chłopskiej. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

  2. We wtorek nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 a po nim Msza św.

  3. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  4. W piątek o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  5. W przyszłą niedziela przypada doroczne święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Ta niedziela jest też Dniem Środków Społecznego Przekazu. Taca z tej niedzieli będzie tacą inwestycyjną. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich – przygotowujących się do I Komunii św.

  6. Przypominamy rodzicom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w katechezie szkolnej. Uczniowie, którzy zrezygnują z katechizacji muszą się liczyć z konsekwencjami. Po przerwie nie mogą przystąpić do kolejnych sakramentów, nie mogą też zostać rodzicami chrzestnymi, mimo bierzmowania. Wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy chcą otrzymać zaświadczenie, że mogą być chrzestnymi przychodzą do kancelarii z zaświadczeniem o uczestnictwie w katechezie szkolnej.

  7. Na cmentarzu został zainstalowany zniczomat, z myślą o tych, którzy by chcieli z niego skorzystać. Jest on własnością firmy, która go obsługuje. Parafia ma mieć z tego parę procent od zysku za dzierżawę miejsca.   

  8. Po Mszy św. będzie do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy

  9. Bóg zapłać 7 osobom z Pl. Walecznych i ul. Rydla za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę, oraz 2 osobom z ul. Biurowej za ofiarę. Razem ofiara wyniosła 140 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Powstańców Warszawy od numerów początkowych do nr 45. Obie strony. (sprzątać można też w piątek wieczorem).

  10. Zapowiedzi wywieszone są w kruchcie kościoła.

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Rogacz l. 65 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne, apo tej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po południu Msza św. za zmarłych o godz. 17.00.

  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Msze św. dla dzieci i młodzieży o godz. 9.30. Prośba, by dzieci i młodzież przychodziły na tę Mszę św., ponieważ jest ona dedykowana dla nich. Dzieci z klas I, II, IV i V będą miały rozdawane kontrolki, klasy III będą miały będą miały indeksy, a klasy od VI – VIII część już ma, część dostanie indeksy przed bierzmowaniem.

  3. W czwartek święto Narodzenia NMP – Matki BożejSiewnej. Poświęcenie ziarna do siewu, jeśli będzie taka potrzeba.

  4. W piątek przypada 16 rocz. sakry biskupiej naszego Arcybiskupa Wacława Depo. Polecajmy Bogu Jego osobę w naszych modlitwach.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Osoby, które chcą być bierzmowane muszą pamiętać o obowiązkach, jakie trzeba wypełnić.

  6. W niedzielę 18 września, po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich – przygotowujących się do I Komunii św.

  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 200 zł.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy

  9. Bóg zapłać następującym osobom: Elżbiecie Wasilewskiej, Zofii Górniak, Agnieszce Stańczyk, Izabeli i Szymonowi Palacz, z ul. Kopalnianej i Czeremchowej za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę w kwocie 80 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pl. Walecznych i ul. Biurowej

  10. Harmonogram urzędowania kancelarii parafialnej wywieszony jest w kruchcie kościoła, na drzwiach kancelarii i na stronie internetowej parafii. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.

  Zmienia się konto parafii na nr 19 2490 0005 0000 4530 8591 3028, stare konto aktualne do końca października.

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Błaszczyk l. 102 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022 r.

  1. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Od obecnego tygodnia wieczorna Msza św. sobotnia będzie miała charakter dnia powszedniego, a Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiana w niedzielę o godz. 17.00.

  2. Kończy się wakacyjna przerwa, a od czwartku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny, dlatego chcemy przede wszystkim podziękować Panu Bogu za czas wakacji i prosić Go o błogosławieństwo, dary i owoce Ducha Św., oraz potrzebne łaski na Nowy Rok Szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów i Grono Pedagogiczne. W tym dniu wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej.

   3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  piątek spowiedź rano przed Mszą św., a po południu (szczególnie dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny i odprawiających pierwsze piątki miesiąca) od godz. 17.00. Do zgłoszonych chorych pojedziemy od godz. 9.30.

  4. W niedzielę 4 września na Mszy św. dla dzieci i młodzieży o godz. 9.30 poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne, apo tej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę w kwocie: 2493,20 zł.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać 2 osobom z ul. Wopistów 13 za posprzątanie kościoła. Nie czytamy nazwisk zgodnie z życzeniem. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców całej ul. Kopalnianej z przyległymi ulicami.

  8. Kancelaria parafialna czynna będzie od 1 września w następującym porządku: wtorek i piątek zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych).

  W środy kancelaria będzie nieczynna.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Aleksiejewa l. 70 z ul. Rydla i śp. Ryszarda Kupkę l. 66 z ul. Lakowej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.08.2022 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  2. We wtorek nasza parafia ma wyznaczony termin uczestnictwa w  Nowennie na Jasnej Górze o godz. 18.30. Bardzo serdecznie prosimy parafian o udział w Nowennie. Dojazd we własnym zakresie.

  3. W wigilię uroczystości NMP Częstochowskiej 25 sierpnia Ks. Abp. zaprasza na uroczyste nieszpory do Bazyliki Archikatedralnej na godz. 17.15, a po nich na procesję maryjną z Katedry na Jasną Górę. Msza św. przed Szczytem Jasnogórskim zakończy wigilijne nabożeństwo.

  4. W piątek 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej patronki naszej archidiecezji. Ten dzień jest dniem odpustu w całej naszej archidiecezji. Tradycyjnie w tym dniu wyruszy nasza piesza pielgrzymka parafialna na Jasną Górę. W tym roku dołączymy do pielgrzymów z Konopisk, o godz. 7.15 przy naszym kościele. Jeden z nas księży dołączy przy kościele św. Barbary. Msze św. w parafii w tym dniu, o godz. 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  6. Duszpasterstwo „Betel” zaprasza osoby niepełnosprawne na pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

  7. Nikt z ul. Wopistów 5, 6, 7 i 8 nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Wopistów nr 9, 10, 11, 13 i 15. Do tej pory z ul. Wopistów przyszły do sprzątania tylko 2 osoby i jedna, która nie może już sprzątać złożyła ofiarę.  Zobaczymy, jakie będą reakcje, kiedy na pogrzeb, ślub albo w zwykłą niedzielę, będzie kościół nieposprzątany. Co powiedzą Ci, którzy nie przychodzą do sprzątania kościoła. Czyja to będzie wina ?, nie trudno się domyślić.

  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Wiszowatą l. 74 z ul. Powstańców Warszawy i Kingę Ślęzak l. 25 z ul. Wopistów. Wieczny odpoczynek ……

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022 r.

  1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św. W tym dniu przypada też 102 rocznica „Bitwy Warszawskiej” (1920) i Święto Wojska Polskiego.

  2. Od 17 sierpnia rozpoczyna się na Jasnej Górze Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Nasza parafia ma wyznaczony termin uczestnictwa w dniu 23 sierpnia o godz. 18.30.

  3. W piątek Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  4. W przyszłą niedzielę wypada taca inwestycyjna.

  5. Na cmentarzu została założona kostka brukowa w miejscu gdzie znajdują się pojemniki na śmieci i na kawałkach chodnika. Cena tej inwestycji to 14 500,00 zł.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać paniom Aleksandrze Tyrała i Magdalenie Bugara z ul. Wopistów za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 50 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Wopistów bloki: 5, 6, 7 i 8.

  8. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy chętnych na naszą pieszą pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Skalika l. 90 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek ……

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2022r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.30. po nim Msza św. Zapraszamy.

  3. Po Mszy św. będzie do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 4 osobom z ul. Drzymały 10. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Wopistów – bloki 1, 2, 3, 4.

  5. Zbliża się termin naszej parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – tj. 26 sierpnia. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.

  6. Zapowiedzi wywieszone są w kruchcie kościoła.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Kamińskiego

  l. 63 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o moich imieninach.  Dziękuję za modlitwy, życzenia – w różnej formie, kwiaty, prezenty i za wszelkie dobro, którego doświadczam.

  2. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i od godz. 17.30.Do chorych pojedziemy od godz. 9.30.

  3. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Zapraszamy.

  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  5. Sierpieńjest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Postarajmy się podjąć to wezwanie.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na pojazdy dla misjonarzy podczas poświęcenia pojazdów. Złożono 1851 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8. Nikt z ul. Drzymały 5 i 6 nie przyszedł do sprzątania kościoła.  

  Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Drzymały 8 i 10.

  9. Ponieważ trzeba było przygotować część działki przeznaczoną na cmentarz i parking do wycinki drzew, konieczne były prace związane z wycięciem krzaków. Część została zrobiona przez parafian, ale pozostały gałęzie, więc najpierw trzeba było gałęzie podrobić na rębaku, wykarczować pozostałą część i zrobić to samo. Te prace mają kosztować około 17 tysięcy. Część została zapłacona. Odkryły się drzewa do wycinki i jest ich prawie 350. Zostały ponumerowane i pomierzone a teraz  trzeba wystąpić z  wnioskiem o pozwolenie na wycięcie. Wycięcie tych drzew będzie kosztować ponad 30 tysięcy. Potem wyrywanie pni (korzeni) i kolejne duże wydatki. To jest tylko przygotowanie gruntu, a reszta ?

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Mietelskiego l. 32 z ul. Lakowej i śp. Henryka Gondro l. 75 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek …