• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCY 22.05.2022 r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św. Po południu Msza św. i nabożeństwo majowe. Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwach majowych w najbliższym czasie.

  2. W dniach 23 – 25 maja obchodzimy dni modlitw o urodzaje i modlimy się za kraje głodujące.

  3. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach i otoczmy je modlitwą. Dla żyjących prośmy o błogosławieństwo Boże a dla zmarłych o dar nieba.

  4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną. Złożono 3229,20 zł. Dziękuję również rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w kwocie 2000 zł., a dzieciom komunijnym za ofiary dla dzieci misji.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Rydla 1.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Zeler l. 95 z ul. Czajkowskiego i śp. Mariana Ściebior  l. 87 z ul. Lodowej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci, a po południu Msza św. i nabożeństwo majowe.

  2. Jutro święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika patrona Polski.

  3. W „Białym Tygodniu” dzieci przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. i nabożeństwo, o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo i najbliższych. W tym roku z racji Kongresu Eucharystycznego spotkanie dzieci komunijnych z całej archidiecezji na Jasnej Górze będzie miało miejsce 11 czerwca przed szczytem klasztoru. Początek o godzinie 10.30. O wydarzeniu przypomnimy i podamy program.

  4. Dzieci rocznicowe przychodzą na spotkanie przygotowujące do rocznicy we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

  5. W piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  6. W sobotę spowiedź dzieci rocznicowych, rodziców i bliskich od godz. 17.00.

  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św.

  8. Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwach majowych.

  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafialne w kwocie 120 zł.

  10. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” „Moje Pismo Tęcza” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

  11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i otoczenia, rodzicom dzieci komunijnych. Na sobotę zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych.

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Palacz l. 84 z ul. Powstańców Warszawy. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.05.2022 r.

  1. Obecna niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, nie zapominając o tych, którzy już odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 9.30 comiesięczne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  2. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski przeniesiona z niedzieli.

  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę i czwartek o godz. 16.30. Prosimy rodziców by nie opuszczać tych spotkań.

  4. W piątek 13 maja o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, po nim Msza św. Od godz. 19.15. Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i najbliższych. Będą zaproszeni księża.

  5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Na Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci. Bardzo proszę osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi o wybranie innych Mszy św.

  6. Rocznica I Komunii św. planowana jest na 22 maja o godz. 11.30. Pierwsza próba przed rocznicą w najbliższy wtorek o godz. 16.30 w kościele.

  7. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Moje Pismo Tęcza”

  9. Nikt z ul. Żywopłotowej, Mirtowej i Ozonowej nie przyszedł do sprzątania kościoła. W tym tygodniu sprzątają rodzice dzieci komunijnych.

  10. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w kruchcie kościoła.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022 r.

  1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.  Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. Po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 17.00, nabożeństwo majowe.

  2. W poniedziałek, 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu naszego symbolu narodowego, jako wyrazu naszego patriotyzmu.

  3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej, stąd kancelaria może być czynna 15 minut później.

  4. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu obchodzimy również Święto Konstytucji 3 Maja. Kancelaria będzie nieczynna.

  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę i czwartek o godz. 16.30. Prosimy rodziców by nie opuszczać tych spotkań.

  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 17.30. Przypominamy o tym dzieciom, które nie odprawiły jeszcze wszystkich I piątków miesiąca. Do zgłoszonych chorych pojedziemy od godz. 9.30.

  7. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. z racji św. Floriana patrona strażaków, dla naszych druhen i druhów.

  8. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – obchodzić będziemy światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 9.30, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  9. Bóg zapłać wszystkim osobom, które pomagały przy rozbieraniu „Grobu Pańskiego”. Były to te same osoby, które ubierały. Młodzież nie angażuje się już prawie wcale, a starsi zawsze ci sami.

  10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszki na „Fundusz Charytatywny”. Złożono 659,70 zł.

  11. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  12. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Listonoszy, Makietowej, Lodowej i Rzecznej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Żywopłotowej, Mirtowej i Ozonowej.

  13. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w kruchcie kościoła.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022 r.

  1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego nazwaną „Dniem Dobra”. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „Fundusz Charytatywny”. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo, i o godz. 17.00 Msza św. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale codziennie, szczególnie między godz. 15.00 a 16.00, lub w innym wygodnym czasie.

  2. W poniedziałekświęto św. Marka Ewangelisty, a we wtorek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski przeniesiona z tygodnia wielkanocnego.

  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę i czwartek o godz. 16.30. Prosimy rodziców by nie opuszczać tych spotkań.

  4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem  Czytania Pisma Świętego. Rozpoczynamy nią także Tydzień Biblijny. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Od tej niedzieli rozpoczyna się miesiąc maj wraz z nabożeństwami, które podkreślają naszą pobożność maryjną. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian. Tam gdzie istnieje zwyczaj, zbierajmy się przy krzyżach i kapliczkach na „majówki”, a już teraz postarajmy się o odnowienie i udekorowanie tych miejsc. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Złożono 3285,50 zł.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać p. Zenonie Caban z ul. Karpackiej za posprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Listonoszy, Makietowej i Lodowej.

  8. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w kruchcie kościoła.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę Dzianok l. 71 z Konopisk. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 17.04.2022 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  2. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Zebrano i złożono razem 2932,20 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne na potrzeby parafialne w kwocie 300 zł. i za ofiary złożone przy poświęceniu pokarmów na ul. Lakowej i Gościnnej.

  3. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie „Grobu Pańskiego” i „Ołtarza przechowania” p. Waldemarowi Krupińskiemu i tym, którzy im pomagali: Sławomirowi Szklarzyk i Longinie Głowackiej. Dziękujemy p. Annie Dryfik za udekorowanie „Grobu Pańskiego”, ołtarza przechowania i kościoła kwiatami i za przygotowanie i wymianę obrusów, Rafałowi i Kubie Cymer, Annie i Beniaminowi Dyndał za pomoc, oraz wszystkim, którzy na różne sposoby pomagali.

  4. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i uświetnili Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie: p. Szafarzom, Służbie Liturgicznej, chórowi z p. Organistką, Żywemu Różańcowi, asyście, obu strażom pożarnym za wartę, PRD oraz wszystkim uczestnikom świętych obrzędów.

  5. Dziś i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Jutro taca na KUL.

  6. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a kancelaria czynna będzie tylko po południu.

  7. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

  8. Najbliższa niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem „Dniem Dobra”. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „ Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i o godz. 17.00 Msza św.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela

  10. Bóg zapłać 7 osobom za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do skrzyżowania z ul. Busolową. Obie strony.

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Gajowczyk-Sneka l. 81 z ul. Lakowej i śp. Danielę Siwiak l 89 z ul. Miętowej. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 r.

  1. Dziś możemy złożyć przed ołtarzem koperty-cegiełki. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  2. We wtorek po Mszy św. około godz. 18.30 zapraszamy chętnych do pomocy przy robieniu Grobu Pańskiego i ołtarza przechowania.

  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Przyjemnej i chętnych.

  4. Triduum  Paschalne:

  W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania (ciemnicy). Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy do adoracji. Po Mszy św. będzie ostatnia możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed świętami.

  Wielki Piątek rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo adoracji Krzyża św. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Obowiązuje post ścisły.

  W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do Mszy św. rezurekcyjnej, którą rozpoczniemy „liturgią światła” o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy paschaliki (świece) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończeniu liturgii wielkosobotniej procesja rezurekcyjna, na którą zapraszam p. Szafarzy, Liturgiczną Służbę Ołtarza, obie straże z pocztami sztandarowymi, asystę, chór parafialny z p. Organistką, Żywy Różaniec, PRD, parafian i gości do wspólnego przeżycia radości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Straż zapraszam także do adoracji przy G.P. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, i po południu o godz. 16.00. Na ul. Lakowej przy kapliczce o g. 10.00, a na ul. Gościnnej o g. 10.30. Kościół zachęca do zachowania postu do wigilii paschalnej.

  5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Taca z I święta będzie tacą inwestycyjną.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać 6 osobom z ul. Lotosu za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 110 zł. sprzątającym i ofiarodawcom.

  8. Od Wielkiej Środy kancelaria będzie nieczynna.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Kamela l. 95 z ul. Wopistów, i śp. Mariana Boreckiego l. 86 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

  1. Dziś po Mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.30, a po nich Msza św.

  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały spotkanie w środę i czwartek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Będzie możliwość skorzystania w tym czasie ze spowiedzi. Nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową, bo może być tylko jeden ksiądz, ponieważ drugi prowadzi rekolekcje.

  4. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla młodzieżyprzygotowującej się do bierzmowania. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św. W Niedzielę Palmową przynosimy również koperty-cegiełki z jałmużną wielkopostną. Składamy do koszyczka przed ołtarzem.

  6. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji i sakramentu pokuty i przygotowali się duchowo na Święta Wielkanocne. Tych, którzy jeszcze tego obowiązku nie dopełnili, bardzo zachęcamy.

  7. Jak co roku zbierane są ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za zebrane do tej pory serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Kto jeszcze może złożyć ofiarę na ten cel, to prosimy.

  8. W ramach jałmużny wielkopostnej są jeszcze do wzięcia koperty-cegiełki. Koperty są w kruchcie kościoła. Zostało do nabycia jeszcze kilka paschalików wielkanocnych w cenie 10 zł.

  9. Bóg zapłać za 2 ofiary indywidualne w kwocie 200 zł.

  10. Bardzo serdecznie prośmy o odnowienie i upiększenie krzyży i kapliczek przydrożnych w parafii. Wszystkim, którzy się tym zajmą, składamy serdeczne podziękowanie.

  11. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  12. Bóg zapłać 11 osobom z ul. Gościnnej za sprzątanie kościoła. Sprzątającym i ofiarodawcom dziękujemy również za ofiarę w kwocie 300 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Lotosu.

  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wawrzyńczaka l. 66 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

  1. Dziś o g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymao godz. 17.00 na Mszę św. z nauką ogólną.

  2. Programy rekolekcji umieszczone są w kruchcie i na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Omówić program…. Taca z dnia spowiedzi przeznaczona jest dla Ks. Rekolekcjonisty.

  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30, a zaraz po niej Msza św. Spowiedzi nie będzie, bo we wtorek jest rekolekcyjna. Do chorych pojedziemy od godz. 9.30. Prosimy zgłosić również chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą, bo nie będzie już dodatkowego wyjazdu do chorych. Od piątku Msze św. popołudniowe w dni powszednie, o g. 18.00, automatycznie kancelaria po południu o godzinę później niż do tej pory. Dzieci odprawiające I piątki do spowiedzi idą we wtorek, a w piątek przychodzą na D.K. z książeczkami do podpisu. Po D.K. Komunia św.

  5. We sobotę 2 kwietnia przypada 17 r.śm. św. Jana Pawła II.

  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.30.

  7. Od poniedziałku zniesiono limity uczestników nabożeństw i obowiązek noszenia maseczek. Skończyły się wszystkie formalne wymówki i usprawiedliwienia z tym związane.

  8. Jak co roku są zbierane ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście. W tym roku idzie bardzo powoli. Nie będzie pieniędzy na kupno kwiatów.

  9. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu, a później możemy je zanieść na groby naszych zmarłych. Są też do wzięcia wielkopostne koperty-cegiełki.

  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2919,30 zł. Dziękujemy również za ofiarę indywidualną w kwocie 300 zł., i tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

  11. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  12. Bóg zapłać 9 osobom z ul. Gościnnej za sprzątanie kościoła i za ofiarę sprzątającym i ofiarodawcom w kwocie 210 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Gościnnej od nr 46 do końca. Obie strony.

   13. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

  W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

    W CZĘSTOCHOWIE – DŹBOWIE

  27-29 MARCA 2022 r.

  IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca

  08.00   Msza św. z nauką ogólną

  09.30   Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

           – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

  11.30   Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

  17.00   Msza św. z nauką ogólną

  Poniedziałek 28 marca

  09.00   Msza św. z nauką ogólną

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

  Wtorek 29 marca Dzień Spowiedzi Świętej

  08.15    Spowiedź św.

  09.00    Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

  Po spowiedzi nauka rekolekcyjna i Komunia św. 

  17.15   Spowiedź św.

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

  1.  Dziś po Mszach św. dopołudniowych Gorzkie Żale, a o godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

  3. W piątek Ur. Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 8.00, o 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

  4. W sobotę 26 marca o godz. 18.00 (wyjątkowo) będzie odprawiona Msza św. w ramach tzw. kościołów stacyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa naszych parafian i pielgrzymujących do kościołów stacyjnych.   

  5. Przyszła, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Radości” (laetare). Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Programy rekolekcji wywieszone są w kruchcie i na zewnątrz w gablotce. Omówić niedzielę.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w minioną niedzielę na wsparcie polskich misjonarzy. Złożono 562,50 zł. Dziękujemy również za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  7. Jak w latach poprzednich tak i w tym, prosimy parafian o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyczka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście.

  8. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu, a później możemy je zanieść na groby naszych zmarłych. Są też do wzięcia wielkopostne koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć między innymi: Dom Samotnej Matki i Dziecka, oraz schroniska dla bezdomnych. Szczegóły w kopercie. Koperty są w kruchcie kościoła.

  9. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych. Też są w kruchcie kościoła.

  10. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i ”Moje Pismo Tęcza” dla dzieci.

  11. Bóg zapłać 8 osobom z ul. Cienistej, Busolowej i Niedużej za sprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 150 zł.

  Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Gościnnej od początku do nr 45, obie strony.

  PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

  W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

  W CZĘSTOCHOWIE – DŹBOWIE

  27-29 MARCA 2022 r.

  IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca

  08.00   Msza św. z nauką ogólną

  09.30   Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

           – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

  11.30   Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

  17.00   Msza św. z nauką ogólną

  Poniedziałek 28 marca

  09.00   Msza św. z nauką ogólną

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

  Wtorek 29 marca Dzień Spowiedzi Świętej

  08.15    Spowiedź św.

  09.00    Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

  Po spowiedzi nauka rekolekcyjna i Komunia św.  

  17.15   Spowiedź św.

  18.00   Msza św. z nauką ogólną