• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 02.05.2021 r.

  1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30. W tym dniu obchodzimy również Święto Konstytucji 3 Maja.

  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i w niedzielę odprawiane są po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian, również dzieci.

  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele. Kl. „a” we wtorek o godz. 16.45, a kl. „b” w środę również o godz. 16.45. Obecność obowiązkowa. Przypominamy również o obowiązku uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych.

  4. We wtorek wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Obejmujemy ich naszą modlitwą, dziękując za ofiarną służbę.

  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 17.30. Przypominamy dzieciom odprawiającym I piątki miesiąca. Do chorych pojedziemy na wyraźną prośbę.

  6. W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława Męczennika głównego patrona Polski.

  7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafialne w kwocie 300 zł.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 5 osobom z ul. Cienistej i za ofiarę w kwocie 50 zł. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Gościnnej od początku do nr 45. Obie strony. Prosimy nie kupować kwiatów.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Chmielarza   l. 66 z ul. Kopalnianej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.04.2021 r.

  1. Obecna niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, nie zapominając o tych, którzy już odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa.

  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w dwóch grupach. Kl. „a” we wtorek o godz. 16.45, a kl. „b” w środę również o godz. 16.45. Obecność obowiązkowa. Przypominamy również o obowiązku uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych.

  3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj wraz z nabożeństwami, które podkreślają naszą pobożność maryjną. Zapraszamy do udziału. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Wyjątkowo nabożeństwo majowe rano. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do udziału. Prosimy o odnowienie i udekorowanie kapliczek i krzyży przydrożnych.

  4. W niedzielę, 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu naszego symbolu narodowego, jako wyrazu naszego patriotyzmu.

  5. Zmiana tajemnic różańcowych w maju odbędzie się 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, po Mszy św. o godz. 9.30.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w kwocie 2179, 10 zł. i za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8. Nikt z ostatniego odcinka ul. Lakowej nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Cienistej, Busolowej i Niedużej. Prosimy nie kupować kwiatów.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sabinę Sztark l. 92 z ul. Leśnej, śp. Romana Ociesa l. 61 z ul. Czajkowskiego i śp. Stanisławę Oberską l. 91 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021 r.

  1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijnyi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.  Zachęcamy do czytania Pisma św. zawsze, a w obecnym czasie szczególnie.

  Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w dwóch grupach. Kl. „a” we wtorek o godz. 16.15, a kl. „b” w środę również o godz. 16.15. Obecność obowiązkowa.

  3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Można spożywać pokarmy mięsne.

  4. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza, obchodzić będziemy światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  6. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej od nr 135 do końca. Obie strony. Prosimy nie kupować kwiatów.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbyszka Wiewiórkę l. 58 z ul. Chłopskiej. Wieczny odpoczynek ……

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021 r.

  1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz „Caritas”, a po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na projekt „Kuchnia św. Józefa”. Na ten cel były również składane koperty wielkopostne. Kto by jeszcze chciał wspomóc ten projekt może to uczynić w Tygodniu Miłosierdzia. Dziękujemy za już złożone ofiary. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale codziennie, szczególnie między godz. 15.00 a 16.00, lub w innym wygodnym czasie.

  2.  „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.” W związku z tym świętem prosimy parafian o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i watykańskiej.

  3. W piątek o godz. 8.00 Msza Św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

  4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem  Czytania Pisma Świętego. Rozpoczynamy nią także Tydzień Biblijny. Taca z tej niedzieli będzie tacą inwestycyjną.

  5. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby parafialne przelaną na konto parafii w kwocie 500 zł.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela

  7. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 40 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do nr 133. Obie strony. Prosimy nie kupować kwiatów.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 04.04.2021 r.

  1. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i zbierającym. Zebrano 2612 zł. Dziękuję również za ofiarę indywidualną na potrzeby parafialne w kwocie 200 zł.

  2. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie „Ołtarza przechowania” i „Grobu Pańskiego” Ks. Tadeuszowi,  p. Waldemarowi Krupińskiemu i  wszystkim, którzy im pomagali. Dziękujemy p. Ani Dryfik za wymianę obrusów i udekorowanie kościoła kwiatami . P. Mirosławowi Gospodarkowi za uporządkowanie obejścia kościoła i wszystkim, którzy na rożne sposoby pomagają parafii.

  3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i uświetnili Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie: p. Szafarzom, Służbie Liturgicznej, obu strażom pożarnym za wartę, oraz wszystkim uczestnikom świętych obrzędów.

  4. Dziś i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Jutro taca na KUL.

  5. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a kancelaria czynna będzie tylko po południu.

  6. W piątek nie obowiązuje post z racji oktawy świąt Wielkanocnych.

  7. Najbliższa niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „ Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i o godz. 17.00 Msza św.

  8. Z „daru ołtarza” dzieci komunijnych został zakupiony lichtarz pod paschał i kilka drobnych rzeczy do kościoła. Została jeszcze połowa kwoty.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

  10. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy kolejnych mieszkańców ul. Lakowej do skrzyżowania z ul. Busolową. Obie strony.

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Kępińską l. 82 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…

  12. Życzenia ….

  Wielkanoc, 2021 r.

  „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” J 11,25

  Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem. Niech On umacnia nas i wspiera. Niech darzy nas nadzieją i wiarą, które pomogą nam razem z NIM pokonywać codziennie: zniechęcenie, przeciwności, lęk, grzech i śmierć. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, Bożych łask i zdrowia na ten trudny czas

  Życzy Ks. Krzysztof z Ks. Tadeuszem.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021 r.

  1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  2. We wtorek od godz. 9.00 pojedziemy do chorych, którzy zostaną zgłoszeni.

  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji zapraszamy chętnych do pomocy przy robieniu Grobu Pańskiego. W tym dniu o godz. 19.30 wyjdzie z naszej parafii Droga Krzyżowa na Jasną Górę, organizowana we wszystkie środy Wielkiego Postu. W każdą środę rozpoczynała się w innej parafii.

  4. Triduum  Paschalne:

  W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00 a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania (ciemnicy). Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy do adoracji. Po Mszy św. będzie ostatnia możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

  Wielki Piątek rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo adoracji Krzyża św. bez ucałowania. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Obowiązuje post ścisły. Dzieci, które systematycznie uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, oddają podpisane wyklejanki.

  W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00 do Mszy św. rezurekcyjnej, którą rozpoczniemy „liturgią światła” o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy paschaliki (świece) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończeniu liturgii wielkosobotniej procesja rezurekcyjna po kościele. Idzie tylko Służba Liturgiczna, a wierni pozostają na swoich miejscach. Poświęcenie pokarmów tylko w kościele lub przed (w zależności od pogody) z zachowaniem reżimów sanitarnych o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i po południu o godz. 16.00. Kościół zachęca do zachowania postu do wigilii paschalnej.

  5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2194,50 zł i za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „ Róża św. Teresy”.

  8. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Lakowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 120 zł. Oficjalnego sprzątania w przyszłym tygodniu nie będzie.

  9. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Gąsior l. 43 z ul. Listonoszy, śp. Mariannę Tomanek l. 87 z ul. Lakowej i śp. Halinę Zębik l. 83 z ul. Leśnej. Wieczny odpoczynek…

  BŁOGOSŁAWIEŃSTWO  STOŁU  PRZED  UROCZYSTYM  POSIŁKIEM  W  NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

  –  Ojciec rodziny lub przewodniczący rozpoczyna znakiem krzyża:

  W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy odpowiadają: Amen.

  Zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

  Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

  Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego. 1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

  Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”

  Po odczytaniu tekstu przewodniczący rozpoczyna modlitwę

  Ojcze nasz., Zdrowaś Maryjo… oraz Wierzę w Boga.

  Na zakończenie przewodniczący odmawia modlitwę:

  Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Wszyscy odpowiadają: Amen

  -Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja Wszyscy odpowiadają: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

  Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Wszyscy odpowiadają: Amen.

  Ojciec rodziny lub przewodniczący kończy znakiem krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy odpowiadają: Amen.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.  Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

   2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji. Można też skorzystać z sakramentu pokuty.

  3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia.

  4. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  6. Jak co roku zbierane są ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za zebrane do tej pory serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Kto jeszcze może złożyć ofiarę na ten cel to bardzo prosimy.

  7. W ramach jałmużny wielkopostnej są też do wzięcia koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć budowę Kuchni Caritas w Częstochowie. Koperty są w kruchcie kościoła.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  9. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Chłopskiej za sprzątanie kościoła. Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Lakowej od początku do nr 50 – obie strony.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Skalik l. 88 z ul. Leśnej, śp. Stanisława Gendek l. 82 z ul. Powstańców Warszawy, śp. Halinę Kowalską l. 71 z ul. Rydla i śp. Jerzego Sarbinowskiego l. 64 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek…..

  11. Policja w Częstochowie w związku z przypadkami kradzieży z włamaniami, prosi o zachowanie ostrożności. Szczegóły wywieszone są w kruchcie kościoła                                     

  KOMUNIKAT:

              „W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu nasiliła się aktywność oszustów, którzy okradają seniorów z dorobku ich życia. Od stycznia na terenie Częstochowy i powiatu oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Łupem oszustów padło już łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

              Przestępcy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych z numeru zastrzeżonego. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel – wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy.

              Apelujemy!

  Policjanci nigdy telefonicznie nie informują obywateli o prowadzonych działaniach.

  Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem.

  Nie dajcie się nabrać na to, że wasze oszczędności są zagrożone i musicie je przekazać policjantom. To oszustwo. Nie wypłacajcie z banku oszczędności ani nie zaciągajcie kredytów.

  Pod żadnym pozorem nie przekazujcie swoich pieniędzy obcym osobom podającym się za nieumundurowanego policjanta.

  Skontaktujcie się najpierw z kimś z rodziny lub z Policją, rozłączając połączenie i wybierając numer alarmowy 997.

              Bądźcie ostrożni i nieufni, gdy w grę wchodzi wasz majątek.”

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

  1. Dziś o g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymao godz. 17.00 na Mszę św. z nauką ogólną.

  2. Programy rekolekcji umieszczone są w kruchcie i na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Omówić program….Taca z dnia spowiedzi przeznaczona jest dla Ks. Rekolekcjonisty.

  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

  4. W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Można spożywać pokarmy mięsne.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Dzieci w tym tygodniu przynoszą na katechezę indeksy i oddają p. Katechetce.

  6. Jak co roku są zbierane ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście.

  7. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu a później możemy je zanieść na groby naszych zmarłych.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „Moje pismo Tęcza”.

  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafialne w kwocie 100 zł.

  10. Ponieważ parafianie pytają o nowy cmentarz, informujemy, że do tej pory nie ma planu zagospodarowania tego rejonu. Plan przewidziany jest na rok 2022. Miał być wcześniej i nie wyszedł. Do chwili opracowania planu nie możemy podjąć żadnych formalności.

  11. Nikt z ostatniego odcinka ul. Leśnej nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Chłopskiej.

  12. W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

  W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

  W CZĘSTOCHOWIE – DŹBOWIE

  14-16 MARCA 2021 r.

  IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca

  08.00   Msza św. z nauką ogólną

  09.30   Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

           – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

  11.30   Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

  17.00   Msza św. z nauką ogólną

  Poniedziałek 15 marca

  09.00   Msza św. z nauką ogólną

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

  Wtorek 16 marca Dzień Spowiedzi Świętej

  08.30    Spowiedź św.

  09.00    Msza św. z nauką ogólną

  16.00   Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

  16.15   Nabożeństwo z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży

  17.15   Spowiedź św.

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2020 r.

  1.  Dziś po Mszach św. dopołudniowych Gorzkie Żale, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.30 Msza św. w intencji Pań z racji ich jutrzejszego święta.  Zapraszamy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

  3. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

  4. W sobotę przypada 8 rocz. wyboru papieża Franciszka. Wspierajmy Go naszymi modlitwami. W tym dniu do godz. 11.30 można przywieść na parking przed budynek gospodarczy tzw. „elektrośmieci”. Zabierze je firma, która wspiera projekty misyjne. Szczegóły na plakacie i ulotkach, które znajdują się w kruchcie kościoła.

  5. Przyszła, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Radości” (laetare). Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Programy rekolekcji wywieszone są w kruchcie i na zewnątrz kościoła. Omówić niedzielę.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w minioną niedzielę na wsparcie polskich misjonarzy. Złożono 539,50 zł, dziękujemy chorym, których odwiedziliśmy w I piątek miesiąca, jak również za 3 ofiary indywidualne w kwocie 400 zł.                                                                                                                            

  7. Jak w latach poprzednich tak i w tym, prosimy parafian o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście.

  8. Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu, a później możemy je zanieść na groby naszych zmarłych. Są też do wzięcia wielkopostne koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć budowę Kuchni Caritas w Częstochowie. Koperty są w kruchcie kościoła.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i ”Moje Pismo Tęcza” dla dzieci.

  10. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiarę w kwocie 220 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Leśnej do końca – obie strony i tych z ul. Leśnej, którzy nie mogli być w wyznaczonym dla nich terminie.

  PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

  W PARAFII ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

  W CZĘSTOCHOWIE – DŹBOWIE

  14-16 MARCA 2021 r.

  IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca

  08.00   Msza św. z nauką ogólną

  09.30   Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

           – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

  11.30   Msza św. z nauką ogólną

  16.15   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

  17.00   Msza św. z nauką ogólną

  Poniedziałek 15 marca

  09.00   Msza św. z nauką ogólną

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

  Wtorek 16 marca Dzień Spowiedzi Świętej

  08.30    Spowiedź św.

  09.00    Msza św. z nauką ogólną

  16.00   Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

  16.30   Nabożeństwo z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży

  17.15   Spowiedź św.

  18.00   Msza św. z nauką ogólną

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Stąd po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na wsparcie dla polskich misjonarzy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy do udziału w adoracji.

  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano i od godz. 16.00. Przypominamy o tym dzieciom komunijnym i ich rodzicom. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, po niej Komunia św. dla odprawiających I piątki, a potem Msza św. Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej dzieci, młodzież i starszych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w Drodze Krzyżowej. Chorych odwiedzamy na wyraźną prośbę zainteresowanych.

  4. Ponieważ pandemia przerwała przygotowania do sakramentu bierzmowania, chcemy powoli wracać do spotkań. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 14 marca po Mszy św. o g. 9.30, dla obu grup.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych, zamiast kazania, będą odprawiane Gorzkie Żale. Chcemy by Ci, którzy nie uczestniczą po południu mogli, choć raz w Wielkim Poście uczestniczyć w Gorzkich Żalach. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnicróżańcowych.Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, a po nich Msza św.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w kwocie 2746,70 zł.

  7. Można jeszcze nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone dla biednych. Są też do wzięcia wielkopostne koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć budowę Kuchni Caritas w Częstochowie. Koperty są w kruchcie kościoła.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  9. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Świerkowej za sprzątanie kościoła i tym, którzy złożyli ofiarę w kwocie 60 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Leśnej do nr 170. Obie strony.

  10. Jak w latach poprzednich tak i w tym, prosimy parafian o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kto może niech zbierze od sąsiadów, można też złożyć do koszyka przy krzyżu, dać na tacę w kopercie albo złożyć osobiście.

  11. W tym roku rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 14 – 16 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Tomasz Knop.

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Kweczke l. 93 z ul. Powst. W-wy i śp. Tadeusza Garbowicz  l. 73 z par. Miłosierdzia Bożego. Wieczny odpoczynek…..