• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020r.

  1. We wtorek o godz. 17.30 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Termin następnego spotkania zostanie podany we wtorek na spotkaniu.

  2. Nabożeństwo fatimskie w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszam.

  3. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 18.00. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św.

  4. W przyszłą niedzielę wypada taca inwestycyjna, a po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu.

  5. Po Mszy św. będą do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy”, oraz kalendarze ścienne na 2021 rok z Ojcem Św. Janem Pawłem II lub z Prymasem Wyszyńskim. Cena 4 zł.

  6. Bóg zapłać za ofiary chorym, których odwiedziliśmy w I piątek. Chorzy złożyli 670 zł., ipewnej osobie z ul. Drzymały za ofiarę w kwocie 100 zł.

  7. Zbliża się termin naszej parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – tj. 26 sierpnia. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły podamy w odpowiednim czasie.

  8. Nikt z ul. Rydla 4 i 5 nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na piątek do sprzątania k-ła zapraszamy mieszkańców ul. Rydla 6 i 7.

  9. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.08.2020 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pamiętali o moich imieninach.  Dziękuję za modlitwy, życzenia – w różnej formie, kwiaty i za wszelkie dobro, którego doświadczam.

  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

  3. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego i I czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Zapraszam.

  4. W tygodniu przypada też I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św. poranną i od godz. 17.30.Do chorych pojedziemy od godz. 9.30.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na pojazdy dla misjonarzy podczas poświęcenia pojazdów. Złożono 1538 zł. i za dwie ofiary indywidualne w kwocie 150 zł.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy”.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła 8 osobom z ul. i Rydla 2 i 3 i

   za ofiarę w kwocie 110 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Rydla 4 i 5.

  8. Po Mszy św. będą do kupienia kalendarze ścienne na 2021 rok z Ojcem Św. Janem Pawłem II lub z Prymasem Wyszyńskim w cenie 4 zł.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2020 r.

  1. Dziś po mszach św. poświęcenie pojazdów i zbiórka na pojazdy dla misjonarzy. Każdy z kierowców w czasie poświęcenia swojego pojazdu stoi przy nim i wtedy otrzyma pamiątkę ze św. Krzysztofem i może złożyć ofiarę.

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2312 zł. Dziękuję również za 1 ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  3. Sierpieńjest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Postarajmy się podjąć to wezwanie. Więcej na ten temat w przyszłą niedzielę.

  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

  6. Zapowiedzi wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „ Moje Pismo Tęcza”.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 8 osobom z ul. Rydla 1 i za kwiaty do ołtarzy. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Rydla 2 i 3.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Mazur l. 88 z ul. Czajkowskiego. Wieczny odpoczynek …

  W wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej popołudniowej, ale Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą św. niedzielną. W dni powszednie Msze św. są odprawiane w następującym porządku:

  poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00

  wtorek i czwartek o godz. 8.00.

  Mogą zdarzyć się dodatkowe msze św. Będziemy je zapowiadać.                                       

  W  lipcu i sierpniu  kancelaria parafialna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku  ( z wyjątkiem środy oraz świąt kościelnych i państwowych) w następującym porządku: 

  Poniedziałek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. a we

  wtorek i czwartek po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 do 9.00.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19.07.2020 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną.

  2. W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy patronki Europy, a w sobotę św. Jakuba Apostoła.

  3. Przypomnę, że w każdy czwartek tygodnia po Mszy św. porannej, odprawiane jest nabożeństwo do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zachęcam do udziału w tej wspólnej modlitwie.

  4. W przyszła niedzielę 26 lipca, wspominać będziemy św. Krzysztofa patrona kierowców. W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się po wszystkich mszach św. Pojazdy gromadzimy na parkingu. W tym dniu będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy. Niech te ofiary będą wyrazem wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry.  ( Organizatorzy proponują 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr). Każdy kierowca po zakończeniu mszy św. podejdzie do swojego pojazdu i po poświęceniu otrzyma pamiątkę ze św. Krzysztofem i może złożyć ofiarę. Ofiar związanych z poświęceniem pojazdów nie składamy na tacę. Zapraszam wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami. Zapraszamy również dzieci z rowerami i hulajnogami.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „ Tęcza

  6. Nikt nie przyszedł do sprzątania Kościoła z ul. Żywopłotowej , Mirtowej i Ozonowej. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul.Rydla 1.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Szczepana Pabiasza  l. 68 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek …

  ____________________________________________________________

  W wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej popołudniowej, ale Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą św. niedzielną. W dni powszednie Msze św. są odprawiane w następującym porządku:

  poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00

  wtorek i czwartek o godz. 8.00.

  Mogą zdarzyć się dodatkowe msze św. Będziemy je zapowiadać.                                        W  lipcu i sierpniu  kancelaria parafialna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku  ( z wyjątkiem środy oraz świąt kościelnych i państwowych) w następującym porządku: 

  Poniedziałek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. a we wtorek i czwartek po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 do 9.00.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.07.2020 r.

  1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie a po nim Msza św. Zapraszamy.

  2. W piątek Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

  4. Poświęcenie pojazdów jest planowane na niedzielę 26 lipca.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, i „Moje Pismo Tęcza”.

  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 5 osobom z ul. Listonoszy, Makietowej i Lodowej. Dziękujemy również za kwiaty do ołtarzy. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żywopłotowej, Mirtowej i Ozonowej.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Brącel l. 61 z ul. Leśnej, Danutę Urbanek l. 63 z ul. Żywopłotowej i Stanisławę Palacz  l. 94 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek …

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 05.07.2020 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Bóg zapłać za ofiary chorym, których odwiedziliśmy w I piątek. Chorzy złożyli 690 zł.

  3. W sobotę święto św. Benedykta patrona Europy.

  4. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Agnieszce Florczyk z ul. Karpackiej. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Listonoszy, Makietowej i Lodowej.  

  6. W wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej popołudniowej, ale Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą św. niedzielną. W dni powszednie Msze św. są odprawiane w następującym porządku:

  poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00

  wtorek i czwartek o godz. 8.00.

  Mogą zdarzyć się dodatkowe msze św. Będziemy je zapowiadać.

  7. W  lipcu i sierpniu  kancelaria parafialna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku  ( z wyjątkiem środy oraz świąt kościelnych i państwowych) w następującym porządku: 

  Poniedziałek, piątek po zakończeniu Mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. a we

  wtorek i czwartek po zakończeniu Mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 do 9.00.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2020 r.

  1. Dziękuję osobom bierzmowanym za właściwą postawę w czasie bierzmowania, a rodzicom i najbliższym za obecność. Mam nadzieję, że to nie będzie dla bierzmowanych rozstanie z Mszą św. niedzielną i katechezą.

  2. Od 1 lipca Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w następującym porządku:

  poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00

  wtorek i czwartek o godz. 8.00.

  Tak będzie do ostatniego dnia sierpnia. W soboty o godz. 18.00 w czasie wakacji będą odprawiane msze św. z formularza niedzielnego. Będą to Msze św. zbiorowe za zmarłych. Od najbliższej niedzieli nie będzie Mszy św. niedzielnej popołudniowej.

  3. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, a w piątek święto św. Tomasza Apostoła.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano i od godz. 17.30. Do chorych, którzy są zgłoszeni a nie odwołają odwiedzin do czwartku, pojedziemy od godz. 9.30.

  5. W I piątek i I sobotę będą też Msze św. o godz. 8.00.

  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  7. Ponieważ rozpoczął się czas wakacji, pamiętajmy, że wtedy przeważnie jest jeden ksiądz, stąd spowiedź jest możliwa tylko przed Mszą św. w dni powszednie. W niedzielę nie będzie takiej możliwości.

  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Złożono 2632 zł.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 6 osobom z ul. Przyjemnej i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Karpackiej.

  11. Informujemy, że w  lipcu i sierpniu  kancelaria parafialna czynna będzie codziennie od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych) w następującym porządku:  

  Poniedziałek, piątek po zakończeniu mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00. a we

  wtorek i czwartek po zakończeniu mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 do 9.00. W środy kancelaria będzie nieczynna.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2020 r.

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest tacą inwestycyjną.

  2. Jutro o godz. 18.00 Ks. Bp Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i młodzieży z par. Nawrócenia św. Pawła. Młodzież wraz ze świadkami gromadzi się w kościele 15 minut wcześniej. Przypominamy o odpowiednim stroju. Zapraszamy na uroczystość rodziców bierzmowanych, najbliższych, P. Organistkę i chór parafialny, Służbę Liturgiczną i chętnych.

  3.  We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

  4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Obejmijmy Go naszą modlitwą.

  5. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Podziękujemy za ten rok szkolny w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i opiekunów, by wspólnie podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny, inny niż zwykle i prosić o szczęśliwe wakacje.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy posprzątali i przygotowali kościół na jutrzejszą uroczystość. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Przyjemnej. Prosimy nie kupować kwiatów.

  8. Od pierwszej niedzieli lipca nie będzie Mszy św. niedzielnej popołudniowej. Tak będzie do ostatniej niedzieli sierpnia. Zmieni się także porządek Mszy św. w dni powszednie. W okresie wakacji Msza św. sobotnia wieczorem będzie liturgią niedzielną. Ta Msza św. będzie Mszą św. zbiorową za zmarłych.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Socińską l. 75 z ul. Chłopskiej. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  2. Raz jeszcze składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na procesję „Bożego Ciała”, uświetnili ją, a więc: Straży Pożarnej, chórowi z p. Organistką, Służbie Liturgicznej z panami Szafarzami, paniom z Żywego Różańca, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki z p. Katechetką i mamami, p. Kościelnemu, parafianom i gościom. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie Oktawy, Msza św., procesja z Najświętszym Sakramentem, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  3. W piątek Ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  4. W sobotę o godz. 11.00 spowiedź dla bierzmowanych, świadków bierzmowania i najbliższych.

  5. Taca z przyszłej niedzieli będzie tacą inwestycyjną. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za 2 ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie 100 zł.

  7. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 6 osobom z ul. Lotosu i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę zapraszamy do sprzątania rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dekoracja i kwiaty będą sfinansowane ze składek bierzmowanych.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Honoratę Kromołowską l. 83 z ul. Lakowej i śp. Zuzannę Rzeczycką l. 91 z ul. Ozonowej. Wieczny odpoczynek…

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 07.06.2020 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  2. W poniedziałek i wtorek egzamin przed bierzmowaniem. Szczegóły znane są młodzieży.

  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 z kazaniem, (nie będzie kazań przy ołtarzach) procesja do czterech ołtarzy. Procesja w tym roku zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa wokół kościoła. Ołtarze w kolejności: I – jak zawsze na parkingu, II – parking na tyłach sklepików – Osiedle, III – drzwi kaplicy cmentarnej – straż i IV przy wejściu na plac kościelny – jak zawsze. Bardzo prosimy Parafian i Straż o przygotowanie ołtarzy. Prośba, by do tych, co zawsze przygotowują ołtarze przyłączyli się inni. Dajmy coś od siebie. Pomagajmy sobie. Prosimy też o dekorację domów i mieszkań, mimo, że procesja nie wychodzi poza obręb kościoła. Zapraszamy na procesję: straż pożarną, chór z p. Organistką, Służbę Liturgiczną, asystę, dziewczynki do sypania kwiatków, parafian i gości. Od piątku do przyszłego czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała.

  4. W sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 i po nim msza św. W tym dniu przypada również dzień imienin Ks. Bpa Antoniego Długosza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  6. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. porannej z wyjątkiem czwartków i niedziel. Wtedy po południu.

  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za 2 ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie 150 zł.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła 9 osobom z ul. Gościnnej i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Lotosu. Prosimy nie kupować kwiatów.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy”.

  10. Kancelaria parafialna czynna jest w miesiącu czerwcu w następującym porządku: wtorek i piątek zaraz po zakończeniu mszy św. porannej lub nabożeństwa, czyli około godz. 8.30 i poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek po zakończeniu mszy św. popołudniowej lub nabożeństwa, czyli około godz. 18.30 do 19.00.( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych).W środy kancelaria jest nieczynna.W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer: 505 820 600