• Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021 r.

  1. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  2. Dziś – 17 stycznia w Kościele w Polsce przypada Dzień Judaizmu a od 18 – 25 stycznia trwał będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  3. W czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

  4. Przyszła niedziela została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Wiąże się ona z dawnym Tygodniem Biblijnym przeżywanym po Wielkanocy i z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Ta niedziela jest także „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. My również włączymy się w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.

  5. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji kolędy indywidualnej na potrzeby kościoła. O szczegółach po zakończeniu kolędy.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  7. Bóg zapłać 5 osobom z ul. Rzecznej za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 120 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Leśnej od początku do numerów 27 i 28 -obie strony.

  8. W styczniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych) zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej. W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer 505 820 600

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021 r.

  1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

  2. W piątek o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału.

  3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. W tym dniu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu.

  4. Składamy serdeczne podziękowanie za obecność, wszystkim rodzinom i osobom, które uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu w kościele. Dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby kościoła. O szczegółach po zakończeniu kolędy.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” i „ Moje Pismo Tęcza”.

  6. Bóg zapłać 1 osobie za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 20 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Rzecznej.

  7. Program kolędy dla osób, które nas zaprosiły indywidualnie

  Poniedziałek (11) Ks. Prob. od g. 9.30 ul. Rzeczna, Ostatnia, Gościnna, Przyjemna, Listonoszy dla osób, które chciały przed południem, i od g. 15.30 Gościnna, Lotosu, Powstańców Warszawy i Leśna   Ks. Tadeusz od g. 15.30 ul. Rydla 1

  Wtorek (12) Ks. Prob. od g. 15.30 ul. Drzymały 6, 8, 1, 3, 5 i 10 – taka kolejność Ks. Tadeusz od g. 15.30 ul. Rydla 3, 6, 7, 8, Wopistów 9 i 11, Plac Walecznych

  Środa (13) Ks. Tadeusz od g. 15.30 ul. Czajkowskiego 1 i 4

  8. W styczniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych) zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej. W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer 505 820 600

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Ciechanowskiego l. 66 z ul. Przyjemnej, Waldemara Kamińskiego l. 67 z ul. Żywopłotowej i Andrzeja Stachurę l. 71. Wieczny odpoczynek….

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2021 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Zapraszamy na nabożeństwa kolędowe, które odbędą się

  4, 5, 7 i 8 stycznia o godz. 18.00. I tak:

  4 stycznia ( poniedziałek) zapraszamy parafian z ul. Lakowej, Busolowej, Niedużej, Leśnej i przyległych oraz Chłopskiej

  5 stycznia ( wtorek) parafian z Osiedla, ul. Kopalnianej i z przyległych ulic.

  7 stycznia ( czwartek) parafian z ul. Rzecznej, Powstańców Warszawy i przyległych ulic.

  8 stycznia ( piątek) parafian z ul. Gościnnej, Karpackiej i ulic w pobliżu, oraz Żywopłotowej, Lotosu i Przyjemnej.

     Gdyby ktoś nie mógł przyjść w wyznaczonym dniu, zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie z mieszkańcami innych ulic.                                                    

      Z wizytą kolędową związane są ofiary na potrzeby kościoła. Będzie możliwość złożenia ich w kościele, podczas wizyt indywidualnych lub wpłacenia na konto parafialne.

  Przypominamy, że kolędę indywidualną można zgłaszać do 10 stycznia.

  W blokach można zorganizować się, czy to klatkami, czy też chętni z całego bloku. Tak będzie najprościej.

  3. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie kadzidła i kredy. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

  4. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków. Złożono 10.125 zł. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy je rozprowadzali.

  6. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, i „Moje Pismo Tęcza”.

  7. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Powstańców Warszawy za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 60 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Ostatniej, Malowniczej, Świtezianki, Lustrzanej i Szklanej.

  8. W styczniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ( z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych) zaraz po zakończeniu Mszy św. porannej. W sprawach pilnych proszę dzwonić na numer 505 820 600

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa 27.12.2020 r.

  1. W czwartek zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo kończące „Stary Rok” o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do udziału w podziękowaniu za miniony rok i krótkie sprawozdanie roczne.

  2. W piątek rozpoczynamy „Nowy Rok” 2021. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu przypada Ur. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ponieważ jest to również I piątek miesiąca, spowiedź przed Mszami św. Przypominamy dzieciom komunijnym o kontynuowaniu I piątków.

  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 2751, 20 zł.+ 3 €.

  6. Bóg zapłać 1 osobie z ul. Powstańców Warszawy za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 50 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powstańców Warszawy do końca, obie strony i blok 144.

  7. Jest jeszcze do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” numer świąteczny z dodatkami. Cena 10 zł, i nasza gazetka parafialna „Róża Św. Teresy”.

  8. Kancelaria parafialna do końca stycznia czynna będzie tylko po zakończeniu Mszy św. porannej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z wyjątkiem świąt.

  9. Uwagi dotyczące organizacji kolędy w 2021 roku wywieszone są w kruchcie kościoła. Przypominamy, że kolędę indywidualną można zgłaszać do 10 stycznia.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Zasępę l. 64 z ul. Powstańców Warszawy i Henryka Stachurę l. 79 z ul. Chłopskiej. Wieczny odpoczynek….

  WIZYTA  DUSZPASTERSKA (KOLĘDA) Rok 2021

  W obecnym czasie zgodnie z zarządzeniami, kolędować będziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Chęć przyjęcia kolędy można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub przez SMS na numer parafialny 505 820 600 podając nazwisko, adres i porę (przed południem lub po). Prosimy o zgłoszenia do 10 stycznia.

  Ponieważ mamy świadomość tego, że wielu parafian zrezygnuje z wizyty indywidualnej z obawy przed koronawirusem, chcemy w naszym kościele urządzić grupowe kolędowanie. Będzie się ono składało z Mszy św. w intencji parafian, krótkiej adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego z obrazkami. Nabożeństwa odbędą się

  4, 5, 7 i 8 stycznia o godz. 18.00. I tak:

  4 stycznia zapraszamy parafian z ul. Lakowej, Busolowej, Niedużej, Leśnej, Miętowej, Cienistej i Anyżkowej.

  5 stycznia parafian z bloków z Osiedla, ul. Kopalnianej i z przyległych ulic.

  7 stycznia parafian z ul. Rzecznej, Powstańców Warszawy i przyległych ulic.

  8 stycznia parafian z ul. Gościnnej, Karpackiej i ulic w pobliżu, Żywopłotowej, Lotosu i Przyjemnej.

     Gdyby ktoś nie mógł przyjść w wyznaczonym dniu, zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie z mieszkańcami innych ulic.                                                     

      Z wizytą kolędową związane są ofiary na potrzeby kościoła. Będzie możliwość złożenia ich w kościele, podczas wizyt indywidualnych lub wpłacenia na konto parafialne. Nr konta naszej parafii to:

  48 1030 0019 0109 8530 0030 9562

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE 25.12.2020 r.

  1. Pasterką rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Dziś i jutro Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. W niedzielę już będzie Msza św. popołudniowa.

  2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pracowali przy budowie szopki i strojeniu choinek: Ks. Tadeuszowi, Jerzemu Wysockiemu, Waldemarowi Krupińskiemu, Pawłowi Woźniakowi, Mirosławowi Gospodarek, Annie Dryfik, Katarzynie Piątkowskiej, Longinie Głowackiej, Marzenie i Marlenie Kubickim, Łukaszowi i Michałowi Pituła, Konradowi i Klaudii Cuglewskim, Frankowi Wysockiemu, Konradowi Piątkowskiemu i innym za wymianę obrusów i dekoracje ołtarza. Dziękuję również Janowi Zębik za bombki a Jarosławowi Zębik za choinkę.

  3. Rok obecny, ale wszystko na to wskazuje, że także następny, przeżywać będziemy w cieniu pandemii. Pandemia zburzyła wiele naszych planów. Ta sytuacja ma również wpływ na życie parafialne. Ograniczenie liczby wiernych na nabożeństwach, strach przed zakażeniem, brak przygotowań do sakramentów świętych, utrudniony kontakt z chorymi osłabia relacje pomiędzy parafią a parafianami. Mimo tych trudności parafia próbuje funkcjonować na miarę obecnej sytuacji i spełniać możliwe funkcje duszpasterskie i troszczyć się o dobra materialne.

  Wyrazem tej troski jest remont naszego kościoła. Podjęliśmy go we wrześniu i trwa właściwie do tej pory, choć podstawowe prace zostały zakończone. Pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe i wymiana kilku rynien. Remont polegał na wymianie wszystkich rur spustowych i niektórych rynien, drobnych naprawach dachu oraz pomalowaniu dachu i wieży. Na wieży zatynkowano fragment ściany, z której odpadł tynk. Wewnątrz kościoła w nawach bocznych zbito sporą część tynków, które zostały zniszczone przez wilgoć. Nawy zostały na nowo otynkowane i pomalowane. Pomalowano też kruchtę kościoła. Wartość prac przekroczyła 80 tys. zł. Połowa tej kwoty została wypłacona wykonawcy, resztę mamy do spłacenia. Mam nadzieję, że mimo pandemii zdołamy spłacić to nasze zadłużenie.

        Okres Bożego Narodzenia w polskiej tradycji łączy się z wizytą kolędową. W obecnym czasie zgodnie z zarządzeniami, kolędować będziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Chęć przyjęcia kolędy można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub przez sms na numer parafialny 505 820 600 podając nazwisko, adres i porę (przed południem lub po). Prosimy o zgłoszenia do 10 stycznia.

  Ponieważ mamy świadomość tego, że wielu parafian zrezygnuje z wizyty indywidualnej z obawy przed koronawirusem, chcemy w naszym kościele urządzić grupowe kolędowanie. Będzie się ono składało z Mszy św. w intencji parafian, krótkiej adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego z obrazkami. Nabożeństwa odbędą się 4, 5, 7 i 8 stycznia o godz. 18.00.  

     I tak 4 stycznia zapraszamy parafian z ul. Lakowej, Busolowej, Niedużej, Leśnej, Miętowej, Cienistej i Anyżkowej. 5 stycznia parafian z bloków z Osiedla, ul. Kopalnianej i z przyległych ulic. 7 stycznia parafian z ul. Rzecznej, Powstańców Warszawy i przyległych ulic i 8 stycznia parafian z ul. Gościnnej, Karpackiej i ulic w pobliżu, Żywopłotowej, Lotosu i Przyjemnej. Gdyby ktoś nie mógł przyjść w wyznaczonym dniu, zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie z mieszkańcami innych ulic.                                                    

      Z wizytą kolędową związane są ofiary na potrzeby kościoła. Będzie możliwość złożenia ich w kościele, podczas wizyt indywidualnych lub wpłacenia na konto parafialne. Nr konta naszej parafii to: 48 1030 0019 0109 8530 0030 9562. 

  Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać! Pomogą one spłacić parafii zaległości związane z remontem kościoła.

  4. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” numer świąteczny z dodatkami. Cena 10 zł. i nasza gazetka parafialna „Róża Św. Teresy”.

  5. Życzenia

  Dzieląc się radością płynącą z Tajemnicy Wcielania Słowa Bożego, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas, pragniemy życzyć wszystkim parafianom i gościom:

  – wiary pasterzy, zwyczajnej, szczerej,

  – nadziei mędrców, każącej szukać nowych śladów Bożej obecności,
  – miłości Maryi i Józefa, cierpliwej, łaskawej, która w Boga wpatrzona pozwoli wszystko znieść.

   Niech Nowonarodzone Dziecię, wejdzie na nowo w nasze życie, błogosławiąc każdy trud, radość i pragnienia oraz niech obdarza nas błogosławieństwem, daje potrzebne łaski, a wśród nich łaskę zdrowia. Szczęść Boże !

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020 r.

  1. Dobiega końca Adwent, zbliżają się Święta i dlatego należy zadać sobie pytania: czy jestem przygotowany(a) na ich dobre i chrześcijańskie przeżycie? Czy mam przygotowany opłatek, czy nabyłem(am) świecę wigilijną by wspomóc potrzebujące dzieci ?, czy skorzystałem(am) już z sakramentu pokuty, a jeśli nie czy zamierzam to uczynić w najbliższym czasie? Odpowiedzmy sobie na te pytania.

  2. Dzieci, które uczęszczały na roraty, a którym maksymalnie brakuje trzech naklejek, przynoszą choinki z naklejkami we wtorek, a w środę będą nagrody.

  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy osoby dorosłe i młodzież do ubierania szopki i choinek.

  4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia, po Mszy św. ok. godz. 8.30 będzie jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zachęcamy do postnego przeżycia tego dnia i wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy przy wieczerzy o modlitwie, łamaniu się opłatkiem z życzeniami i o kolędowaniu. Jest to dzień miłości i przebaczenia. O godz. 24.00 „Pasterka”. Taca z „pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

  5. W Boże Narodzenie i św. Szczepana Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po południu Mszy św. nie będzie. Taca z II dnia świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

  6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy św. niedzielny.

  7. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne i opłatki.  

  8. Bóg zapłać za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Złożono 800 zł. Dziękujemy także za wsparcie dla chorej osoby w minioną niedzielę w kwocie 1009,50 zł.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Bóg zapłać 1 osobie z ul. Powst. W-wy za sprzątanie kościoła i ofiarę w kwocie 50 zł. Następne sprzątanie ogłosimy w przyszłą niedzielę.

  11. Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia posługa duszpasterska w parafiach wiąże się z odwiedzaniem domów i mieszkań wiernych z błogosławieństwem, wspólną modlitwą oraz rozmowami duszpasterskimi. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia sanitarne w życiu społecznym naszą posługę powinno cechować poczucie odpowiedzialności za innych i za siebie oraz troska i roztropność duszpasterska. Tak pisze w imieniu Księdza Arcybiskupa sekretarz Wydziału Duszpasterskiego. W związku z tym i innymi zarządzeniami wizytę duszpasterską można składać w domach i mieszkaniach wiernych jedynie na wyraźne i wcześniejsze zaproszenie samych wiernych, dlatego w naszej parafii kolęda indywidualna będzie miała miejsce po wcześniejszym zaproszeniu. Dla osób, które z różnych względów nie będą przyjmować kolędy w własnych domach i mieszkaniach, będziemy organizować w kościele wspólne nabożeństwa dla poszczególnych ulic. Szczegóły tych spotkań przedstawimy w Boże Narodzenie.

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020 r.

  1. Dziś rozpoczęliśmy dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Dzień dzisiejszy jest także dniem modlitwy za ofiary stanu wojennego. W związku z przypadającą w tym roku 39 rocznicą ogłoszenia stanu wojennego zapraszamy do udziału w kampanii społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, poprzez zapalenie dziś o godz. 19.30 w oknie świecy i wyrażenie solidarności z ofiarami stanu wojennego.
  2. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich. Szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie byli.

  3. W czwartek przypada 84 rocznica urodzin papieża Franciszka. Wesprzyjmy Go naszą modlitwą.

  4. W piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wszystkich, którzy chcą powierzyć w tej modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

  5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Na Mszy św. o godz. 11.30 harcerze przyniosą do nas Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśmy znicze, lampiony czy inne rzeczy byśmy to światło mogli zabrać do swoich domów i od niego zapalić świece wigilijne na naszym wigilijnym stole.

  6. Bóg zapłać za 3 ofiary na potrzeby parafialne w kwocie 300 zł i za ofiary złożone na pomoc Kościołowi na Wschodzie w kwocie 588 zł.

  7. Wyciągnij rękę do ubogiego” pod tym hasłem trwa jeszcze do 20 grudnia zbiórka żywności, art. chemicznych, skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych. Dary możemy składać przed i po Maszach św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Dziękujmy tym, którzy dary złożyli i prosimy o kolejnych ofiarodawców.

  8. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne i opłatki. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które pomogły i jeszcze pomagają w rozprowadzaniu opłatków.

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Bóg zapłać 4 osobom z ul. Powst. W-wy za sprzątanie kościoła i za ofiarę ofiarodawcom w kwocie 230 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powst. W-wy do nr 125 obie strony.

  11. Zwracamy się z wielką prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe w leczeniu, młodej 31 letniej osoby. Ofiarę możemy złożyć do puszki po Mszy św. w kruchcie kościoła. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca.

  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Haremzę l. 63 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6.12.2020 r.

  1. Dziś modlimy się i wspomagamy „Kościół na Wschodzie”. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy III będą miały poświęcone i rozdane medaliki, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj też wspominamy św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

  2. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

  3. W tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji adwentowych, stąd zmiana godzin Mszy św. 7 i 8 grudnia na 8.00 i 17.00.  Zachęcamy do korzystania z rekolekcji na różnych stronach internetowych. Przez cały adwent będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed Mszami św. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, szczególnie na ostatnią niedzielę.

  4. Wyciągnij rękę do ubogiego” pod tym hasłem trwa do 20 grudnia zbiórka żywności, art. chemicznych, skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych. Dary możemy składać przed i po Maszach św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.

  5. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich. Cieszymy się z dzieci i starszych, którzy przychodzą i zapraszamy tych, którzy jeszcze nie byli. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, jak i dzieci komunijne są zobowiązani do udziału w roratach.

  6. Bóg zapłać za 4 ofiary na potrzeby parafialne w kwocie 600 zł.

  7. Są do nabycia świece wigilijne, małe po 7 zł i duże po 15 zł oraz opłatki. Prosimy o pomoc w rozprowadzeniu opłatków.

  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.  

  9. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Bóg zapłać 7 osobom z ul. Powst. W-wy za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 100 zł. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powst. W-wy do nr 110, obie strony.

  11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Kaszyńską l. 58 z ul. Rydla, śp. Irenę Wiewiórka l. 88 i śp. Urszulę Dudek l. 75 z ul. Drzymały. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki. Bardzo proszę osoby, które mogłyby pomóc w rozprowadzaniu opłatków o pomoc, na ile to możliwe w obecnej sytuacji. Opłatki będą również do nabycia w zakrystii. Jak zawsze nie określamy kwoty, bo to jest ofiara na wsparcie parafii. To wsparcie w tym roku będzie szczególnie potrzebne, bo są rozpoczęte remonty, a nie mamy pieniędzy na całość prac, dlatego proszę, żeby to były ofiary na kościół, a opłatek będzie wyrazem wdzięczności za ofiarę. Są też do kupienia świece wigilijne małe po 7 zł i duże po 15 zł. Kupując świecę pomagamy biednym dzieciom.

  2. W poniedziałek rozpoczynamy „Roraty”. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału starszych, młodzież i dzieci. Dzieci będą dostawać karteczki i uczestniczyć w losowaniu „Dzieciątka”. Kto może przychodzi z lampionem. Dziękujemy za zrobienie dekoracji i przygotowanie kościoła na adwent.

  3.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16.30. Dzieci odprawiające I piątki miesiąca zostają po spowiedzi na Mszę św. Informujemy, że przy obecnych obostrzeniach, chorych będziemy odwiedzać tylko w tych przypadkach, gdzie będzie taka potrzeba, na wyraźną prośbę zainteresowanych.

  4. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za „Kościół na Wschodzie”. Materialnie wesprzemy go składając ofiary do puszki po Mszach św. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy III będą miały poświęcone i rozdane medaliki, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

  5. W tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji adwentowych, stąd zmiana godzin Mszy św. 7 i 8 grudnia na 8.00 i 17.00.  Zachęcamy do korzystania z rekolekcji na różnych stronach internetowych. Przez cały adwent będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed Mszami św. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, szczególnie na ostatnią niedzielę.

  6. Wyciągnij rękę do ubogiego” pod tym hasłem trwa do 20 grudnia zbiórka żywności, art. chemicznych, skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych. Dary możemy składać przed i po Maszach św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.

  7. Bóg zapłać za 4 ofiary indywidualne w kwocie 700 zł, w tym jedna przelana na konto dn. 16.11.2020 r.

  8. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  9. Bóg zapłać 3 osobom z ul. Powst. W-wy za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 140 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców ul. Powst. W-wy do nr 86, obie strony.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Pijet l. 62 z ul. Gościnnej. Wieczny odpoczynek…..

 • Ogłoszenia bieżące
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 nabożeństwo kończące rok liturgiczny.

  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Również w przyszłą niedzielę na pierwszej Mszy św. będą poświęcone opłatki wigilijne. Bardzo proszę osoby, które mogłyby pomóc w rozprowadzaniu opłatków o pomoc, na ile to możliwe w obecnej sytuacji.  Opłatki będą również do nabycia w zakrystii. Jak zawsze nie określamy kwoty, bo to jest ofiara na wsparcie parafii. To wsparcie w tym roku będzie szczególnie potrzebne, bo są rozpoczęte remonty, a nie mamy pieniędzy na całość prac, dlatego proszę żeby to były ofiary na kościół, a opłatek będzie wyrazem wdzięczności za ofiarę. Będą też do kupienia świece wigilijne.

  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę. Złożono 1676, 20 zł.  Dziękuję również za ofiarę indywidualną w kwocie 100 zł.

  4. Proszę rodziców dzieci komunijnych o przygotowanie medalików na niedzielę 6 grudnia.

  5. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, „Moje Pismo Tęcza” i nasza gazetka parafialna „Róża św. Teresy”.

  6. Bóg zapłać 4 osobom z Placu Walecznych za sprzątanie kościoła i za ofiarę w kwocie 60 zł. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Powstańców W-wy od początku do nr 45. Obie strony.

  7. W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłoszony jest projekt budowy parkingu przy naszym cmentarzu. Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni bitumicznej na brakującym odcinku ul. Ostatniej i budowę parkingu przed cmentarzem i kościołem na ul. Ostatniej. Projekt dotyczy nie tylko naszej parafii i parafii Nawrócenia św. Pawła, ale dość sporej liczby innych osób korzystających z naszego cmentarza, dlatego prosimy o głosowanie na to zadanie, które ma numer 886. Termin głosowania do 25.11.2020 r. na  www.konsultacje.czestochowa.pl    Zapraszam do głosowania na ten projekt, bo mamy okazję zrobić coś dla siebie.